02 Ekim 2015 Cuma


DÜNKÜ maç, 4 gün önceki Beşiktaş derbisinin adeta kopyası oldu. İlk gol yine duran top ve yine alan savunmasının faturası! Gomez nasıl boş kaldıysa, Celtic’in de en golcü adamı arka direkte yalnızdı. 2. golü stoperler izledi. Son 2 maçta, 4 gol atan, bir o kadar da net fırsat kaçıran bir takım kazanamıyorsa sorun gayet ortada. Kjaer-Alves ikilisi malesef 5 puanı rakiplere hediye etti. 
 
İLK yarıda F.Bahçe için olumlu tek detay, Fernandao’nun oyuna girmesiydi. Kimse bir futbolcunun sakatlanmasını istemez ama Volkan’ın çıkışı hayırlı oldu ve Fernandao Ambrose’nin ikramını gole çevirdi. 
 
PEREIRA’NIN devredeki Diego hamlesiyle 70. dakikaya kadar mükemmel bir Fenerbahçe izledik. Beraberlik golünden sonra, oyunu tamamen rakip yarı sahaya yıkan sarı lacivertliler, maçı tek kaleye çevirdi. 
 
ÖNDEKİ baskı arttı, mesafe kısaldı, pas hataları azaldı, bu bölümlerde Celtic’in ayakta kalan tek ismi kaleci Gordon oldu. Derbinin yorgunluğu son 20 dakikada kendini göstermeye başladı. Özellikle Nani ve Van Persie fizik olarak düştü. Celtic, Fenerbahçe’nin üstüne gelince, Pereira anlamakta zorlandığım bir değişiklik yaptı. Meireles’i çıkarıp, Ba’yı sokarak neyi planladı acaba? Adeta takımın el freni oldu ve ilk yarıdaki kötü görüntü yeniden karşımıza çıktı.
 
F.BAHÇE hala saman alevi gibi. Maç içindeki psikolojik ve fiziksel değişimleri çok fazla. Tamama yayılan bir istikrar yok. Takdir edilecek yanı ise, Molde karşısındaki bırakmışlığı bir daha görmedik.  Hem derbi, hem de dün akşam 2-0’dan ayağa kalkmayı başardı. Sıkıntıları çözecek tek kişi Pereira; ama o kadar zamanı olacak mı şüpheliyim.