Ertuğrul Erdoğan: Bugün biraz daha akıllı oynadık

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 14. haftasında konuk ettiği Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol'u 93-85 yenen Galatasaray'ın başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, gösterdikleri iyi performans için oyuncularını tebrik etti.

AA 05 Ocak 2019 Cumartesi - 17:44

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda  bulunan Erdoğan, Türkiye Kupası'na katılabilmek adına önemli bir maça  çıktıklarını ifade ederek, şunları aktardı:
 
"Hafta içinde sakatlık problemleriyle uğraştık. Tai Webster'ın  belinden sakatlığı vardı. O yüzden bu müsabakada onu dinlendirdik. Karşılaşmanın  çok zor geçeceğini tahmin ediyordum. Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol  yaratıcılığın ön planda olduğu farklı bir basketbol oynuyor. Bugün biraz daha  akıllı oynadık. Her maça iyi konsantre olup kazanmak istiyoruz. Galatasaray  takımının bir kimliği var. Her top için mücadele ediyorlar. Bilgi eksikliğinin ve  gençliğin getirdiği hatalar da oluyor. Gösterdikleri iyi performans için  oyuncularımı tebrik ediyorum."
 
Erdoğan, sarı-kırmızılı taraftarlara seslenerek, "Buraya gelen  taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bu kötü hava şartlarında gelip, bizi  desteklediler. Galatasaray takımı 1-2 bin kişiye değil 7-8 bine oynamalı. Bu  şartlarda mücadele eden takım desteği hak ediyor. Bu takımı destekleyelim.  Galatasaray'ın bu salonu dolduracak taraftar grubu vardır. Bu çocuklar mücadele  ediyor. Umut ediyorum, ikinci yarıdaki müsabakalarda salon dolu olacaktır."  şeklinde görüş belirtti.
 
Şehit: "İstediklerimizin çoğunu sahaya yansıttık"
 
Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol Başantrenörü Serhat Şehit,  karşılaşmanın çekişmeli geçtiğini dile getirdi.
 
Galatasaray'ı tebrik eden Şehit, "Güzel, çekişmeli bir maç oldu.  Sadece biz haddinden fazla gördüğümüz sertliğe cevap veremedik. İstediklerimizin  çoğunu sahaya yansıttık. Yüksek tempoda oynadık ve Galatasaray bize karşılık  verdi." ifadelerini kullandı.
 
  
 
 

Etiketler:
Tüm Fikstür