Ertuğrul Erdoğan'dan F.Bahçe itirafı! "F.Bahçe'yi yenmek..."

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 13. haftasında Türk Telekom'a yenilen Galatasaray'da Başantrenör Ertuğrul Erdoğan, değerlendirmelerde bulundu.

29 Aralık 2018 Cumartesi - 21:45

Galatasaray Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan çok basit hatalarla maça başladıklarını belirterek, "Mücadelenin başlangıcı, bizim arzu ettiğimiz ve  düşündüğümüz bir fotoğraf değildi. Onun dışında inişli çıkışlı bir maç oldu.  Seyir zevkini bilemem ama basketbol olarak çok kaliteli bir oyun ortaya  koyduğumuzu düşünmüyorum. İki takım da iyi mücadele etti. Ümit ediyorum, kalan  iki maçımızı kazanıp, yeni yılda daha iyi bir görüntü veren Galatasaray takımı  oluruz." ifadelerini kullandı.
Oyuncularına uyarılarda bulunan Erdoğan, şöyle konuştu:
 
"Geçen haftaki maçtan sonra söylediğim şey şuydu; inşallah bu maçın sorumluluğunu taşıyabiliriz. Sanıyorum ben oyuncularıma bunu çok iyi izah edemedim. Çünkü Fenerbahçe'yi yenmek sizi diğer takımların önünde, Fenerbahçe  kadar kuvvetli hale getirmez. Çünkü bizim limitimiz belli. Dolayısıyla her maçın  bizim açımızdan final olduğunu, her konuşulan detayın bir önem taşıdığını, oyun  planının biraz dışına çıktığınızda kontrolünüzü kaybetmenizin an meselesi  olduğunu bu genç takımın anlaması lazım."
 
Türk Telekom cephesi
 
Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Gören, son  haftaların en formda iki takımının karşı karşıya geldiğini söyledi.
 
Galatasaray'ın, Fenerbahçe Beko galibiyetiyle büyük ivme yakaladığına  işaret eden Gören, "Biz de son 5 maçımızı kazanarak gelmiştik. Galatasaray çok  iyi bir takım. Bu maçı çok küçük nüansların belirleyeceğini oyuncularımla  hesaplamıştık. Öyle de oldu. Maç içinde derin kopukluklar olmadı. Genelde bizim  skor üstünlüğümüz vardı ama oyun dengeli gitti. Sonunda o dengeyi bozan taraf biz  olduk." değerlendirmesinde bulundu.
 
Ankara basketbolunu yeniden en üst seviyede temsil etmek için geçen  seneden itibaren çok büyük çaba sarf ettiklerini vurgulayan Gören, şunları  kaydetti:
 
"Türk Telekom adına 2018 yılı çok başarılı geçti. Türkiye Basketbol 1.  Ligi'nde şampiyon olduk, çok büyük başarılar elde ettik. Avrupa kupalarında  önemli maçlar kazandık. Ligde iyi gidiyoruz. Lige yeni çıkmış bir takım için puan  açısından gerçekten iyi durumdayız ama şampiyonluğu telaffuz etmenin bir anlamı  yok. Biz ayağı yere sağlam basan bir takımız. (Topladıkları puan) Bizim için  sürpriz değil ama başkaları için çok sürpriz olabilir. Bu takım hak ettiği övgüyü  hiçbir zaman almadı. Bunu çok net bir şekilde söylüyorum. Neredeyse ligin  yarısına geldik, ligin zirvesindeyiz, hiçbir zaman bir övgü almadık. Bunu da hiç  kimseden beklemiyoruz. Kazıya kazıya geldik, kazıya kazıya devam edeceğiz."
 

Etiketler:
Tüm Fikstür