Eskrimde bir de Avrupa 3'üncülüğü

Türkiye Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı.

06 March 2018 Tuesday - 19:47

Türkiye Eskrim Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Rusya’nın Soçi kentinde düzenlenen Avrupa Yıldızlar ve Gençler Eskrim Şampiyonası'na, takım müsabakalarıyla devam edildi.
 
İki gün önce yıldız kadınlar kılıç kategorisinde şampiyon olan Deniz  Selin Ünlüdağ’ın yanı sıra Nisanur Erbil ve Aylin Çakır'ın yarıştığı Türkiye  Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımı, ana tabloda 2. sırada yer aldığı için son 16  turunu maç oynamadan geçti.
 
Çeyrek finalde Ukrayna’yı 45-30 mağlup eden ay-yıldızlılar, yarı  finalde karşılaştığı Rusya'ya 45-42 yenilerek 3'üncülük maçında İtalya'nın rakibi  oldu.
 
Milliler, İtalya'ya 45-36 üstünlük kurarak bronz madalyaya uzandı.  Türkiye böylece yıldız yaş grubunda takım halinde Avrupa şampiyonalarındaki ilk  madalyasını elde etti.
 
23 Yaş Altı Kadın Kılıç Milli Takımı, geçen yılın nisan ayında Avrupa  şampiyonluğuna ulaşmıştı.
 
Öte yandan Yıldız Erkek Kılıç Milli Takımı da şampiyonayı 6. sırada  bitirdi.
 
Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Murat Atalı, 10 yıldır ektikleri  tohumların meyvelerini verdiğini belirterek, "Allah’a şükürler olsun  emeklerimizin karşılığını alıyoruz. Ne bize güvenenleri mahcup ettik ne de bizim  güvendiklerimiz bizi mahcup etti. Türk eskrimi, çok daha büyük başarılara imza  atacaktır." ifadelerini kullandı.
 

Tüm Fikstür