Eto'o'dan "EURO 2024" için Türkiye çağrısı

Atiker Konyaspor Futbol Takımı oyuncusu Samuel Eto'o, Türkiye'nin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) adaylığına destek verdi.

02 Haziran 2018 Cumartesi - 17:06

Türkiye Futbol Federasyonuna açıklamada bulunan Kamerunlu futbolcu,  şampiyonanın Türkiye’de düzenlenmesi için dünya futbolunu yönetenlere çağrıda  bulundu.
 
Türkiye'yi harika bir ülke olarak tanımlayan Eto'o, dünya futbolunu  yönetenlere seslenerek, "Ümit ediyorum ki bana inanan, dünya futbolunu yönetenler  iyi gözlemleyip, hep birlikte orada olup güzel bir futbol seyredeceğimiz bir  Avrupa Şampiyonası için Türkiye'ye bir şans tanırlar." dedi.
 
Türk kulüplerinin sahip olduğu imkânlara UEFA üyesi birçok ülke  kulübünün ulaşamadığını belirten Eto'o, "Hemen hemen üç senedir harika bir ülke  olan Türkiye'de oynuyorum. Dünyayı gezme fırsatını yakaladım. Sizi temin  edebilirim ki Türk ligi içlerinde en iyilerden bir tanesi." değerlendirmesinde  bulundu.
 
Türkiye liginin diğer liglerle karşılaştırabileceğini kaydeden  Kamerunlu futbolcu, "Burada olağanüstü uygun şartlara sahibiz. Hemen her takımın  kendine ait bir stadı, antrenman yaptığı bir tesisi var. Bu şartlara Avrupa’da  bile sahip olmayan yerler var." ifadelerini kullandı.

Tüm Fikstür