Evin Demirhan altın madalya kazandı

48 kiloda mücadele eden Evin Demirhan, altın madalya kazandı

24 Kasım 2017 Cuma - 23:25

Türkiye Güreş Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Polonya'nın  Bydgoszcz kentinde düzenlenen şampiyonada, 4-4 sona eren mücadelede Hindistanlı  Ritu Ritu'yu puan averajıyla yenen Evin Demirhan, dünya şampiyonu oldu.
 
Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, yaptığı açıklamada, "Evin bizim  gelecekte çok şeyler beklediğimiz bir sporcuydu. Onunla gurur duyuyoruz. Bu  şampiyonaya çok iyi hazırlandı. İnşallah Evin gelecekte bizleri hem büyükler  dünya şampiyonasında hem de olimpiyatlarda en iyi şekilde temsil edecek.”  ifadelerini kullandı.
 
Bu arada bugün mindere çıkan milli sporcular Elif Yılmaz, Derya Bayhan  ve Buse Tosun rakiplerine mağlup olarak, şampiyonaya veda etti.
 
Bakan Bak, Evin Demirhan'ı tebrik etti 
 
Bakan Bak, Demirhan için yayımladığı tebrik mesajında, şu ifadeleri  kullandı:
 
"Polonya'nın Bydgoszcz kentinde düzenlenen 23 Yaş Altı Dünya Güreş  Şampiyonası'nda kadınlar 48 kiloda şampiyon olarak altın madalya kazanan Evin  Demirhan, bizlere büyük bir gurur ve mutluluk yaşattı. Milli güreşçimizi  başarısından dolayı yürekten kutluyorum. Uluslararası arenada ay-yıldızlı  bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşımızın dinletilmesinde emeği  geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Devam eden 23 Yaş Altı Dünya  Güreş Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek olan tüm sporcularımıza başarılar  diliyorum."
 

Tüm Fikstür