F4'ün patronu Zeljko Obradovic!

Belgrad’da düzenlenecek Euroleague Final Four’unda Obradovic rüzgarı esecek. Real Madrid coachu Laso, CSKA Moskova coachu Itoudis ve Zalgiris coachu Jasikevicius, Obra’nın tedrisatından geçti.

28 Nisan 2018 Cumartesi - 16:18

Fenerbahçe Doğuş ile üst üste 4. Kez Euroleague’de Final Four heyecanı yaşayan Zeljko Obradovic, bir kez daha klasını ortaya koydu.
 
Kariyerinde 9 Euroleague şampiyonluğu bulunan Obradovic, Belgrad’da 18-20 Mayıs tarihlerinde yarışacağı rakipleriyle ilginç bir durum oluşturdu.
 
Daha önce 17 kez Final Four tecrübesi olan Sırp antrenör, bu sezon 10. Zaferi için CSKA Moskova, Zalgiris ve Real Madrid ile 4’lü finallere çıkacak.
 
İlk maçında Zalgiris’le karşılaşacak Obradovic ve Fenerbahçe Doğuş, son şampiyon apoletiyle geliyor. Ancak rakiplerin baş antrenörlerine bakıldığında Obradovic etkisi görülüyor. Zalgiris’in coachu Sarunas Jasikevicius, Panathinaikos’ta oynarken Obra’nın öğrencisi olmuştu. Benzer şekilde Real Madrid’in coacu Pablo Laso’da 1995-97 yılları arasında Real Madrid’de oyuncu iken Obradovic ile çalışmıştı.
 
CSKA Moskova’nın antrenörü Itoudis ise Obradovic’in 11 yıl boyunca Panathinaikos’ta yardımcılığını yaptı ve adeta baba-oğul gibi bir ilişkileri oldu. 
 
Celal Umut Eren / Skorer
 

Etiketler:
Tüm Fikstür