15 Ekim 2018 Pazartesi


İLK yarı bittiğinde notlarıma baktığımızda rakip kale önünde iki defa gözüktüğümüzü görüyoruz. Birinde Cengiz Ünder’in şutunu kaleci çeliyor, diğerinde de Mahmut ceza sahasından topu farklı dışarı vuruyor. Onun dışında rakip kale önünde hiç gözükmüyoruz.
 
RUSYA’NIN da ilk 5 dakikadaki baskılı oyunu dışında çok etkili olduğunu söyleyemeyiz. Rakibin neredeyse her atağında mutlaka bizim yaptığımız pas hataları vardı. Rusya’nın ilk golünde Roman Neustadter’in kale önündeki yalnızlığını da anlamak mümkün değildi! 
 
İLK 45 dakika içinde en rahat oyuncuların kaleciler Sinan Bolat ve Guilherme olduğunu söylersek bu yarının kısaca özetini yapmış oluruz. 
 
İkinci bölümde daha hareketli, daha istekli bir milli takım var sahada. Ancak futbol sonuç oyunu. Kazanmak ya da puan almak için gol atmayı becereceksin. Milli takım maalesef bu işi beceremiyor. 
 
LUCESCU’DAN HAMLELER
 
OYUNUN son 30 dakikasında Mircea Lucescu’nun hamlelerini izledik. Mahmut’un yerine Berkay, Hasan Ali’nin yerine Ömer Bayram, Oğuzhan’ın yerine de Yunus Mallı sahaya sürüldü. Ev sahibi ise ciddi olarak geldiği ikinci ani atağında Denis Cheryshev’le ikinci golü bulunca maç da noktalandı. Çünkü dediğim gibi futbol sonuç oyunuydu. 
 
KISACASI, bu takımın her şeyden önce ofansif futbolu becermesi gerekiyor. Bunun için de belki yeni belki de tecrübeli birkaç isme müracaat edilebilir. Lucescu’nun bilgisine... Benim aklıma gelen isimler var ama, biz yine işi yetkilisine bırakalım...