Fatih Tekke: "Türkiye'nin en iyisi Burak Yılmaz"

İstanbulspor ile 5 yıllık sözleşmeye imza atan teknik direktör Fatih Tekke, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

09 Temmuz 2018 Pazartesi - 12:25

İbrahim ALİOĞLU / İSTANBUL, (DHA)
 
Futbolculuk kariyerinde Trabzonspor'da önemli başarılara imza atan ve efsaneler arasına giren Fatih Tekke, bir gün bordo-mavili ekipte görev almak istediğini belirtti. 
 
Tekke, "Ben başkanla konuştuğumuzda da söyledim. Bu yarın olur 3 ay sonra, 6 ay sonra olur. Trabzonspor'da yönetim beni antrenör olarak görmek isterse başkan izin verdiği sürece bu gerçekleşir. Tamamen ait olduğumuz yer, bu işi yapma nedenimiz Trabzonspor. Ama şu anda İstanbulspor'dayım ve geçmişiyle ve formasını giymiş oyuncularıyla büyük bir camia. Buradan Süper Lig'e çıkmak büyük bir başarıdır. Umarım bu kısa sürede olur. Trabzonspor'a yönelik teklif sadece ve özellikle taraftardan geldi. Hepsine teşekkür ediyorum. Bir gün inşallah olacak" dedi.
 
"TÜRKİYE'NİN EN İYİSİ BURAK YILMAZ"
 
Türk futbolunun önemli forvetlerinden olan Tekke, Süper Lig'de en beğendiği forvetin sorulması üzerine ise, "Burak Yılmaz, Türk oyuncu olarak çok beğendiğim bir golcü. Bu sene için Süper Lig'de en beğendiğim golcü o diyebilirim" ifadelerine yer verdi.
 
"DEĞERLERİMİZİ, DEĞERSİZLEŞTİRİYORUZ"
 
Trabzonspor camiasının kendi değerleriyle bir bütünlük sağlaması gerektiğini vurgulayan Tekke, "Trabzonspor'da çok değerli insanlar var. Özellikle de Özkan hoca, umarım başarılı olur ama başarı dediğimiz şey ne, onu da bilmiyorum. Hami Mandıralı nerede? Trabzonspor'un bir değeri ama başkaları değersizlerini çok değerli hale getirirken, biz değerimizi değersizleştiriyoruz. Camianın bir bütünlük sağlayabilmesi için gerçek değerlerine yüzünü çevirmesi gerekiyor ancak bunu yaparken de ideolojik olarak davranmamak gerek. O kirlilik maalesef camiamızın içinde var" dedi.
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler:
Tüm Fikstür