Fazla kilolara babası el attı!

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, fazla kilonun sıkıntılarını yaşadığını, yeni sezona kilo verip başlamak istediğini belirtti.

05 Haziran 2017 Pazartesi - 12:18

Ümit Özat, Gençlerbirliği'nin hayatını kaybeden efsane başkanı İlhan  Cavcav, kulübün şimdiki başkanı oğlu Murat Cavcav, kırmızı-siyahlı kulüpte görev  yaptığı dönem ve özel hayatına ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Babasının, kendisinden kilo vermesini istediğini aktaran Özat, "Babam  ağır konuştu 'Kilo vermezsen hakkımı helal etmem.' deyince yürüyüşe başladım."  dedi.

Kilo vermek için yürüyüşe başladığının ertesi günü Fenerbahçe maçında  sakatlandığını aktaran Özat, "Başkanımız da 'Ne olur kilo ver, boyun posun var.'  dedi. 15-20 kilo verme üzerine iddiaya da girdik." diye konuştu.

Futbolculuğu döneminde yaşadığı rahatsızlıkla ilgili sıkıntısının  kalmadığını, kilo probleminin de bununla ilgisinin olmadığını ifade eden Özat,  şöyle devam etti:

"Futbolu 2009'da bıraktım, 8 yıl olmuş. O gün 90 kiloydum şimdi 120  kiloyum. Yılda 3,5 kilo almışım. Gelir var, gider yok. Yani yiyorsun, yiyorsun  hareket yok. Antrenörlük böyle bir şey, galibiyetin verdiği mutluluğu hiçbir şeye  değişemiyorsun. Mağlubiyet çok kötü bir şey, 2 gün perdeyi kapatıp antrenmana  kadar kimseyle görüşesin gelmiyor. Aslında kafanda yer kalmıyor."

Yeni sezona kadar kilo vermek için çalışacağını anlatan Özat, şunları  söyledi:

"Kilo vermeye benim de ihtiyacım var. Sıkıntılarını yaşıyorum. Ancak  Ümit 30 kilo verdi mi, bu sefer  Ümit'in diksiyonuna geçerler. O bitti mi şaşı  derler, o bitti mi 'kıro' derler, derler, derler. Babam gerekeni söylediği için  onun lafının üstüne laf söylemek olmaz ama haftada bir gün de annemin böreğini  yemek de hakkımız olsun. Tesisten çıkmıyoruz. Haftada bir gün gidip el öpmemek  olur mu. Gidince de böreği, helvayı, tatlıyı, bulgur pilavını yiyeceksin."

"Bana bulaşmaya çalıştılar"

Ümit Özat, "Bulaşılacak bir adam değilim ama hiçbir kavganın da  başlangıcı olmadım." dedi.

Antrenörlüğe 32 yaşında başladığını, bu nedenle hatalarının olmasının  da normal karşılanması gerektiğini dile getiren Özat, "Ümit'e laf söyleyince  gündem olmak kolay. Geldiğimden beri burada bir tartışmanın içinde olmadım. Hep  bana bulaşmaya çalıştılar. Ümit kavgacı imajı yaratmaya çalıştılar. Benim kavga  etmeye mecalim yok artık ama sonuna kadar savaşırım. Futbol ve ailemden başka  düşündüğüm başka bir şey yok." diye konuştu.

"İlhan Cavcav bir deryaydı"

Hayatının son döneminde, kendisine çalışma imkanını veren eski  Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'a teşekkür eden Ümit Özat, "Onu kimse  tanımazken ben tanıyordum. Zaman zaman beni geç aldın, diye takılıyordum. O da  'Oğlum bizde çalıştığını zannediyordum.' derdi. Deryaydı, bazen hala kapıdan  içeri girecekmiş gibi geliyor." dedi.

Antrenör olarak da İlhan Cavcav ile çalıştığı için mutlu olduğunu dile  getiren Özat, şunları söyledi:

"Hepimizin egoları var. O deryaya, bilgeye saygı duymak çok önemli.  Zor insanlar, aslında idare edilebilmesi kolay insanlardır. Ben de zor insanım  ama öyle bir tecrübeydi ki, öyle bir kelime söylerdi ki, her şeyi unutuyordum.  Bıraktığı bayrağı Murat başkan en iyi yerlere taşıyacak. İlhan Cavcav bir ekoldü.  Bir anda İlhan Cavcav olmak mümkün değil ama Murat Cavcav'ın ufku çok geniş.  Alanyaspor maçından sonra rahmetli başkanımız olsa gönderilebilirdim ama Murat  başkan tek başına arkamda durdu. Yeni başkanın o heyecanla hoca değişikliği  yapması görülen şeyler. Bana ve takıma inandı, arkamızda durması onun futbola  bakış açısının, istikrara ne kadar inandığının göstergesi."

"Ofisteki koltukta uyuyorum"

Sezonu iyi bitirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Özat,  "Yatacak yerim olmadığından değil, 5 yıldızlı otel standardında odam var ama  ofisteki koltukta uyuyorum, görüntüleri var. Bu kulübün neresinin mayın neresinin  patates tarlası olduğunu az çok bilen biriyim." ifadelerini kullandı.

Adımlarını doğru atmaya çalıştığını vurgulayan Özat, "Yanlış yerlere  bastığımız da olmuştur ancak niyetin kötü olmaması lazım. Her gün altyapıya  uğrarım, hocalarla sohbet ederim. Haftada bir gün de olsa mutlaka 21 yaş altı  takımımızla maç yaparım. Çünkü A takımla maç yapmanın heyecanını iyi bilirim. 10  dakika oyuna girebilmek için titreye titreye beklerdik, oynarsak da akşam eve en  mutlu insan olarak giderdik." şeklinde konuştu.

Serdar Gürler gidiyor

Ümit Özat, "Çok yetenekli değil ama çok karakterli bir kadroya  sahiptik. Çok çalışarak buralara geldik, çalıştığımız için Allah da yardım etti."  dedi.

Murat Cavcav ve sportif direktörle iyi bir çalışma dönemi içine  girdiklerini, sezon bitmeden 3 transfer yaptıklarını aktaran Özat, şöyle konuştu:

"Lig bitmeden oyuncu izliyorum. Bunun elbette bana dönüşü olacak ama  aslen bunu camia için yapıyoruz. Norveç'e, İsveç'e gidip oyuncu izleyeceğiz.  Başarmak için araştırmak zorundasınız. Bunu yapacağız. 4 oyuncuya ihtiyacımız  var. Anıl buna dahil, Khalili'ye alternatif ya da bir tık iyisi bir oyuncu.  Kalırsa Aydın, kalmazsa bir kenar ve mümkünse bir yerli kaleci daha istiyorum.  Selçuk'a, Aydın'a teklif yapıldı anlaşamadılar. Serdar Gürler kalmayacağını  menajeri aracılığıyla bize iletti."

Taraftarlarla diyaloglarına değinerek, onlarla maçların dışında da bir  araya geldiklerini ve artık daha iyi anlaştıklarını belirten Özat, "Bazen sadece  başarı, bazen sadece altyapıdan oyuncu istiyorlar. Az taraftarımız var ama  verdikleri mesaj ve yaptıkları tezahüratlar 30 bin kişiye değebiliyor. Artık  oldukları yeri de biliyorum. Eleştirileri yüz yüze de yapabiliyoruz. İyi oluyor.  Umarım seneye çok daha güzel günleri birlikte yaşarız." diyerek sözlerini  tamamladı.

Tüm Fikstür