Fenerbahçe'de ilk çalıştay Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirildi

Fenerbahçe Kulübü Komiteleri 1. Çalıştayı, başkan Aziz Yıldırım'ın katılımıyla düzenlendi.

20 Ocak 2018 Cumartesi - 17:34

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz  Yıldırım, asbaşkan Şekip Mosturoğlu, yönetim kurulu üyesi Metin Doğan, genel  koordinatör Tamer Yelkovan ve Hedef 1 Milyon Üye Proje Koordinatörü Ece Köprek'in  katılımlarıyla, kulüp ve temsilci üyelerle yapılan görüşmeler sonrasında,  Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde çalıştayın ilki gerçekleştirildi.
 
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, çalıştaya katkı veren herkese  teşekkür ederek, şunları kaydetti:
 
"Bu komitelerde, bazen yönetimlerin göremediği olaylarda onlara yol  gösterme şeklinde çalışmalar yapılmasını arzu ederim. Bundan dolayı bu  komitelerde görev alacak arkadaşların bütün sorumlulukları kendilerine ait  olacaktır. Tamamen sizlerin yapacağı çalışmaya göre yönetimler yol haritasını  çıkaracaktır. Bundan dolayı sizlere büyük bir görev düşüyor. Bizlere düşen ne  görev varsa yapmaya hazırız. Bu komiteler ilerideki yönetimlere de yol  gösterecektir."
 
Fenerbahçelilerin 3 Temmuz sürecini unutmaması gerektiğini vurgulayan  Yıldırım, "Buradaki insanlar 3 Temmuz tarihini yaşamışlardır. Bunu iyi idrak  etmek lazım. Sizler, Bağdat Caddesi'nde, Anıtkabir'de, Metris'te, Silivri'de bir  görev, Fenerbahçe'ye bir hizmet kabul ederek bizlere sahip çıktınız. Bizlerin  ömür boyunca bunları unutma gibi bir lüksü olamaz. Bizler her zaman bunları  hatırlayacağız. Sizler o dönemlerde sahip çıkmasaydınız belki bizler, yapılan  baskıların karşısında susacak ve konuşmayacaktık. Belki kaderimize boyun  eğecektik. Sizlerin sayesinde ben ve arkadaşlarım Silivri'de dimdik durduk. O  duruşla beraber Türkiye'de halkın sivil toplum örgütü olarak nasıl hareket etmesi  gerektiğini Türkiye'ye ve dünyaya gösterdiniz." ifadelerini kullandı.
 
Fenerbahçe Üniversitesi'ne de değinen Yıldırım, kar amaçlı değil,  Atatürk ilkeleri doğrultusunda eğitim vermeyi amaçladıklarını da sözlerine  ekledi.
 
Çalıştayda konuşma yapan Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Mosturoğlu da  yaklaşık bir yıldır hazırlık yaptıklarını belirterek, Türkiye'de ilk defa böyle  bir çalışmanın yapıldığına vurgu yaptı.

Etiketler:
Tüm Fikstür