Fenerbahçe'de kombine satışları artmaya başladı

Sarı-Lacivertli taraftarlar, geçtiğimiz sezon ki başarısızlık ve kötü futbol sonrası adeta takıma küsmüş, kombine satışları son yılların en düşük seviyesine gerilemişti. Ancak önce Pereira’nın yerine Advocaat’ın getirilmesi, Lens’in transferi ve tribünlerin sevgilisi Sow’un geri dönmesinin ardından satışlar bir anda ikiye katlandı

05 Eylül 2016 Pazartesi - 8:26

Fenerbahçe, geçtiğimiz sezon Van Persie, Nani, ve Kjaer gibi yıldızların transfer edilmesi sonrası kombine rekoru kırmıştı. 38 bin 320 adet sezonluk bilet satışıyla kulübün kasası dolmuştu. Ancak müthiş kadroya rağmen alınan başarısız sonuçlar ve ortaya koyulan kötü futbol sonrası işler değişti.
 
Yeni sezon öncesi taraftar adeta takıma küstü. Kombine yenilemeleri ve satışları dibe vurdu. Monaco, Grasshoppers ve Kayseri maçlarında da tribünler boş kaldı.
 
Pereira’yle başladı
 
Yönetimin son dönemde yaptığı hamleler sonrasında satışlar yeniden yükselmeye başladı. Önce taraftarın neredeyse nefret ettiği Pereira ile yollar ayrıldı, hemen ardından Dick Advocaat gibi önemli bir teknik adam takımın başına getirildi.
 
Ardından Jeremain Lens transfer edildi. Görev yaptığı 3 sezon boyunca tribünlerin sevgilisi haline gelen Moussa Sow’un da geri dönmesiyle son 1 haftadaki kombine satışları büyük bir ivme kazandı.
 
Fenerium’a da yansıdı
 
Yakalanan bu ivmede, yönetimin okul açık ve Migros tribünlerinin biletlerini de satışa çıkarmasının payı oldu. Şu ana kadar sezonluk bilet satışının 12 bini geçtiği ve aynı hızla devam ettiği öğrenildi. Transfer bereketi sadece tribünlere yansımadı. Fenerium Mağazaları’na olan ilgi de arttı.                   
 
(Fanatik)

Etiketler: Fenerbahçe