Fenerbahçe'de tüzük değişikliği kongresi yapılamadı!

Fenerbahçe Kulübünde mevcut tüzüğün bazı maddelerinin değişikliğine ilişkin olağanüstü genel kurul toplantısı, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için yapılamadı.

AA 16 Haziran 2019 Pazar - 12:29

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'ndeki genel  kurul, yeterli çoğunluk olan 2 bin 342 üyeye ulaşılamaması nedeniyle  gerçekleştirilemedi.
 
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, genel kurulda yaptığı konuşmada,  "Şu an bin 572 kişiyiz. Sizleri yormamak adına öğleden sonraki toplantıya (mali  kongre) kadar bu toplantıyı tamamlıyoruz, gerçekleşemiyor. Yeni tarih gerekmiyor,  buradaki maddeleri size bahsettiğim (büyük tüzük tadilatı) toplantıda ele  alacağız." dedi.
 
Bu tüzük tadilatının yapılamamasının gidişatlarını etkilemeyeceğini  vurgulayan Koç, şöyle devam etti:
 
"Sadece mali açıdan daha ivedilikle yapılması gereken maddeler vardı.  Günlük akışı ertelemez. Bir günde iki kongreyi de yapalım dedik ama olmadı. Esas  önemli olan, camiamızın anayasası olarak gördüğümüz tüzüğümüzün ciddi anlamda  yapılandırılması gerekiyor. Kendi içinde çelişkili olan maddelerin düzeltilmesi  gerekiyor. Bir kısmı günün, çağın gerçeklerine uygun olması gerekiyor. Bir kısmı  Fenerbahçe seçimlerinin daha demokratik olmasıyla ilgili. Personelin oy  kullanamaması, elektronik oylama yapılamaması gibi. Yönetim kurulunun süresinin  ve döneminin belirlenmesi gerekiyor. Üç dönem, belki sonra kısıtlama gibi... Pek  çok konu var. Öyle yapılsın ki önümüzdeki 25-30 sene değişime ihtiyaç duymayalım.  Çok kapsamlı bir çalışma. Tüm günü alacak, madde madde oylayacağımız için, en  ince detayına kadar sorgulanmış, tenkit edilmiş, tekrar düzeltilmiş, hiçbir  takvimsel sıkıntıya gelmeden yapılmalı."
 
Bütün kongre üyelerinin büyük tüzük tadilatı sürecinde katılımcı  olabileceğinin altını çizen Ali Koç, "Tüzük tadilatını 2019'da yapmak istiyoruz  ama hiç acelemiz yok. İşi daha ciddiye alan üyelerimiz birebir kulübe gelip  ilgili kurullarla çalışmalar yapabilecek. Bizi esas ilgilendiren tüzük tadilatı,  ana çerçevede baktığımızda bizi 25-30 yıl götürecek tadilattır. Bugünkü tamamen  mali konulardı." diye konuştu.
 
Ali Koç'tan önce söz alan başkan yardımcısı Burhan Karaçam ile  hukuktan sorumlu yönetim kurulu üyesi Fethi Pekin ise gerçekleşemeyen tüzük  tadilatıyla ilgili bilgileri üyelere sundu.
 

Etiketler: Fenerbahçe
Tüm Fikstür