Fenerbahçe Galatasaray taktiği uygulayacak!

Fenerbahçe’nin transferdeki yol haritası: 17 futbolcu ile yollar ayrılıp 35 milyon euroluk maaş bütçesi açılacak. UEFA ile yapılan anlaşmadaki 65 milyon euro açık ‘Fener Ol’ projesiyle kapatılacak. Galatasaray’ın 2017-18’de yaptığı gibi sıfırdan takım kurulacak.

19 Nisan 2019 Cuma - 9:29

Fenerbahçe yönetimi, Galatasaray derbisinin ardından gelecek sezon hazırlıklarında gaza bastı. Başkan Ali Koç, yepyeni bir takımla camiayı ayağa kaldırmanın planlarını yapıyor. Gelecek sezon Volkan, Kameni, Erten, Şener, Neustadter, Skrtel, Reyes, İsmail, Benzia, Ayew, Valbuena, Tolga, Slimani, Frey, Soldado kesin olarak kadroda düşünülmüyor. Isla'nın durumu belirsizliğini koruyor. Ülkesine dönmek istediği konuşulan Şililiye kalması için ısrar edilmeyecek. Eljif Elmas için 15 milyon euro teklifi gelirse o da satılacak. 15'i kesin 17 futbolcu ile yollar ayrıldığında 35 milyon euroluk bir maaş bütçesi kasada kalacak olan Fenerbahçe yönetimi, UEFA ile yaptığı anlaşmadaki 65 milyon euro açığını ise 'Fener Ol' projesi ile kapatacak. Bu kampanya ile Finansal Fair Play (FFP) kıskacından kurtulacak ve transferde eli rahatlayacak sarı-lacivertliler, transfer döneminde G.Saray'ın 2017-18 sezonundaki stratejisini izleyecek ve şampiyonluğa oynayacak sıfırdan bir takım oluşturacak. (Aslan sezonu zirvede bitirmiş, Gomis de gol kralı olmuştu.)
 
KULÜBEDE OTURACAK TRANSFER YAPILMAYACAK!
 
UEFA ile yeniden anlaşma sağlanarak hem muhtemel cezanın önüne geçilecek hem de kadro tamamen yenilenmiş olacak. Elde kalan yabancılar Dirar, Moses, Jailson ve Zajc olacak. Kaleci, sağ bek, sol bek, iki santrfor ve bir sol kanat olmak üzere, yıldız statüsünde 6 isim alınacak. Yerli-yabancı transfer sayısı 10 civarında olacak. Her oyuncu 11 kalitesinde olacak ve yedek kulübesine oyuncu alınmayacak. Şu an elde bulunan futbolculardan Harun, Berke, Sadık, Serdar, Hasan, M.Topal, Zajc, Tolgay, M.Ekici, Jailson, Dirar, Alper, Oğuz, Ferdi ve Moses'ın üzerine yapılacak takviyelerle sadece lig şampiyonluğuna odaklanılacak.
 
(Sabah)

Etiketler:
Tüm Fikstür