Fenerbahçe'ye olan tutkularını apartmana işlediler

Kütahya'da yaşayan ve tüm fertleri Fenerbahçe taraftarı olan Uslu ailesi, futbol tutkuları nedeniyle 4 katlı evlerini sarı-lacivert renklere boyayıp, her cepheye kulübün armasını işledi.

AA 23 Mayıs 2020 Cumartesi - 17:39

Tavşanlı ilçesinin Ayvalı köyünde yaşayan inşaat ustası Ali Uslu ve  eşi Cemile ile oğulları Kudret ve Burak Uslu, Fenerbahçe'ye olan sevdalarını  yaptıkları yeni evlerinin dış cephesine taşıdı.
 
Köyün her yerinden görünen sarı lacivert boyalı ev, futbolseverlerin  ilgisini çekiyor. Fenerbahçe sevdasını evlerine yansıtan aile, takımlarını  sahasında izlemeyi istiyor.
 
"Yensek de yenilsek de arkasındayız"
 
İnşaat ustası baba Ali Uslu, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  Fenerbahçe'nin ailesi için adeta aşka dönüştüğünü, Rıdvan Dilmen, Oğuz Çetin,  Aykut Kocaman'lı Fenerbahçe kadrosundan beri sarı lacivertli renklere gönül  verdiğini anlattı.
 
Ailedeki tüm fertlerin Fenerbahçe taraftarı olduğunu kaydeden eden  Uslu, şöyle konuştu:
 
"Bu apartmanı yaptırınca, ailece 'İstanbul'da takımımızın yanına  ulaşamıyorsak, takım bizim köye gelsin' dedik. Binamızı sarı laciverte boyayıp,  takım armasını da işleterek, sevdamızı dile getirdik. Ailemizde başka takım tutan  yok. Bu yüzden bütün maçlar bizim için ailece yaşanan bir coşku oluyor. Doğuştan  Fenerbahçeliyiz ama Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda hiç maç izleme imkanımız olmadı.  Yöneticilerimizden bir sefere mahsus bize bu imkanı sağlamalarını istiyoruz. O  heyecanı yaşamak istiyorum. Omuz omuza çıktığımız bu yolda Fenerbahçemizin yensek  de yenilsek de arkasındayız."
 
Uslu, evin çatısını da sarı lacivert kiremitlerle kaplamayı  düşündüklerini sözlerine ekledi.
 
Oğul Kudret Uslu da Fenerbahçe'nin tutkulu bir taraftarı olduğunu dile  getirerek, takımın maçlarını sürekli televizyondan ya da radyodan takip ettiğini  söyledi.
 
İnternetten Fenerbahçe'nin videolarını izlerken bile tüylerinin diken  diken olduğunu belirten Uslu, "Tek isteğim Kadıköy'de maç izlemek. Efsane takım  kaptanımız Alex'in gölgeli resmini odama yaptıracağım. Her zaman Fenerbahçe'nin  yanındayız. Yensek de yenilsek de Fenerbahçe bizim için her zaman en ön sırada."  diye konuştu.
 
Kardeşi Burak Uslu da evlerinin sarı lacivert boyanmasından duyduğu  mutluluğu ifade etti.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür