FIBA'dan takvim eleştirisi

FIBA, THY Avrupa Ligi 2017-2018 sezonu takviminde milli maç arasına yer verilmemesi nedeniyle organizasyona eleştirilerde bulundu

06 Temmuz 2017 Perşembe - 23:41

Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA),  THY Avrupa Ligi 2017-2018 sezonu takviminin milli maçlarla çakışması nedeniyle  organizasyonu eleştirdi.
 
    FIBA tarafından yapılan yazılı açıklamada, Ekim 2017 ve Şubat 2018  tarihlerinde oynanacak milli maçların THY Avrupa Ligi takviminde dikkate  alınmadığı belirtilerek, "Avrupa Ligi, milli maç aralarına takviminde yer  vermediği için bizi hayal kırıklığına uğrattı." değerlendirmesinde bulunuldu.
 
    Açıklamada, taraflar arasında bu konuda 10 Kasım 2016'da anlaşma  yapılmasına rağmen Avrupa Ligi'nin buna uymadığı öne sürülerek, "Bu takvim  nedeniyle Avrupa Ligi'nde veya milli takımda oynama sorumluluğu tamamen  basketbolculara bırakılıyor. Bu durum ise kulüpler, oyuncular ve federasyonlar  arasında muhtemel bir sorun yaşanmasına yol açacak." ifadeleri kullanıldı.
 
    FIBA takviminin 2014'te onaylanıp, 2015 Ağustos'ta ise tarihlerinin  netleştirildiği hatırlatılan açıklamada, basketbolcuların milli takım veya  kulüplerinde oynaması konusunda seçim yapmak zorunda bırakılmasının haksızlık  olduğu belirtildi.
 

Tüm Fikstür