FIFA'dan Türk kulübüne puan silme cezası

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Manisaspor'a, eski oyuncusu Maciej Stanislaw Iwanski'nin alacağı nedeniyle FIFA tarafından 6 puan silme cezası verildiği, cezanın kaldırılması için çalışmaların başladığı bildirildi.

10 Ağustos 2018 Cuma - 19:10

Kulüpten yapılan açıklamada, 2011-2013 yıllarında Manisaspor'da forma  giyen Polonyalı futbolcu Iwanski'nin, alacağına ilişkin FIFA'ya yaptığı  başvurunun ardından 6 puan silme cezası verildiği belirtildi.
 
FIFA Disiplin Kurulu'nun aldığı puan silme kararının Türkiye Futbol  Federasyonu tarafından kendilerine 8 Ağustos'ta iletildiğinin, bu kararın  ardından oyuncuyla temasa geçildiğinin kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere yer  verildi:
 
"Oyuncunun toplamda kulübümüzden 411 bin avro alacağı bulunmaktadır.  Görüşmelerde oyuncu ve avukatı, alacağının yarısını talep etmiştir. Yönetim  kurulumuz, oyuncu ve avukatına bütçeye uygun bir ödeme planı sunmuştur. Kendileri  de ödeme planı ile ilgili yönetim kurulumuzdan süre talep etmiştir. Bu konuyla  ilgili görüşmelerimiz devam etmektedir. Bir mutabakata varılamaması halinde  oyuncu ve avukatıyla Polonya'da bir araya gelerek görüşmelerimiz devam edecektir.  Kulübümüz, verilen puan silme cezasını geri almak için yoğun mesai harcamakta ve  konuyu çözüme kavuşturma adına gerekli adımları atmaya devam edecektir."
 

Etiketler: FIFA TFF Manisaspor
Tüm Fikstür