Finansal raporlar istendi, Koç-Yıldırım gerilimi başladı

Fenerbahçe'de 2018 seçimi öncesinde başkan adaylığını açıklayan Ali Koç ile Aziz Yıldırım arasındaki gerilimin 1.5 sene öncesine dayandığı ortaya çıktı.

13 Ekim 2017 Cuma - 17:03 | Son Güncelleme : 13 10 2017 - 18:55

Fenerbahçe'de gözler 2018 yılında yapılacak olan seçime çevrilmişken, başkan adaylığını açıklayan Ali Koç ile Aziz Yıldırım arasının soğumasının perde arkası da ortaya çıktı.
 
Skorer'in edindiği bilgiye göre; seçim çalışmalarına yaklaşık 1.5 yıl önce başlayan Ali Koç, kulübün finansal raporlarına ulaşmak istedi. Bu doğrultuda Sarı-Lacivertli kulübe talebini ileten Koç, olumsuz cevap aldı. Aziz Yıldırım ile Ali Koç arasındaki gerilimin bu andan itibaren başladığı öğrenildi. İkilinin son dönemde birlikte görüntü vermemesi Sarı-Lacivertli camiada en çok konuşulan olayların başında geliyordu...
 
 
KOÇ'UN ARDINDAN AYDINLAR'A DA OLUMSUZ YANIT
 
Öte yandan bahsi geçen finansal raporları o dönem başkanlık için çalışmalar yürüten Mehmet Ali Aydınlar da istemişti. Fakat Aydınlar'a verilen yanıt da farklı olmamıştı. Başkanlık için adaylığını kesin olarak açıklayacak olan Aziz Yıldırım'ın seçim için çalışmalar başlattığı biliniyor.
 
Ali Koç'tan Fenerbahçelileri ve kamuoyunu bilgilendirme açıklaması
 
Fenerbahçe Kulübü Başkan adayı Ali Koç, Sarı-lacivertlileri ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla yazılı bir açıklama yaptı.
 
Ali Koç şu ifadeleri kullandı;
 
"Kulübümüzle şahsım arasında geçen resmi yazışma içeriğinin, hiç tercih etmememe rağmen basına yansıması nedeniyle kongre üyelerimizi, taraftarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bu açıklamayı yapma ihtiyacı duymaktayım.
 
Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu için başkan adaylığını resmen açıklamış bir kongre üyesi olarak, 10 Ekim 2017 tarihinde Kulübümüzün Genel Sekreterliği'ne hitaben yazdığım, 
'Kulübümüzün şerefli tarihine yakışır bir biçimde, şeffaf ve tüm adaylar açısından adil bir ortamda gerçekleşeceğine yürekten inandığım Kulüp Başkanlığı seçimine yönelik hazırlıklarda kullanmak üzere Kulübümüzün mevcut üye listesine ihtiyacım hasıl olmuştur' resmi yazısı ile kulübümüzün mevcut üye listesinin üyelerimizin iletişim bilgileriyle birlikte şahsımla paylaşılması yönünde başvuru yapmıştım. 
 
Konuya ilişkin olarak, söz konusu listenin kanuni gerekçeler nedeniyle şahsımla paylaşılamayacağını Genel Sekreterimizden sözlü olarak öğrenmiş bulunmaktayım. Yine Genel Sekreterimiz tarafından resmi ret cevap yazısının iletileceği bilgisi de tarafıma verilmiştir.
 
Konunun, bugün basın yoluyla kamuoyu gündemine taşınmasının ardından, bizlere üye bilgilerini ulaştırmak adına harekete geçen kongre üyelerimize ve taraftarlarımıza gösterdikleri ilgi, destek ve teveccühleri için teşekkür ederim. 
 
Adaylık çalışmalarıma dair hazırlanmakta olan internet sitesi ve sosyal medya hesaplarımız hayata geçirilinceye kadar değerli görüş, öneri ve üye bilgilerinizi bizlere iletisim@fenerbahceliyiz.net adresi üzerinden iletebilirsiniz.  
Fenerbahçemize zarar vermemek adına, zorunlu olmadıkça açıklama yapmama yönündeki kararlılığımı bu vesileyle bir kez daha hatırlatır, anlayışınız için teşekkür ederim. 
Sevgi ve Saygılarımla."

Tüm Fikstür