Fiorentina satılığa çıkarıldı

İtalya Birinci Futbol Ligi'nde (Serie A) mücadele eden Fiorentina, satılığa çıkarıldı.

26 Haziran 2017 Pazartesi - 20:43

Fiorentina camiasında bir süredir yaşanan huzursuzluk ve bazı  taraftarların "Mor menekşeler" lakaplı kulübün sahipleri Andrea ve Diego Della  Valle kardeşlere yönelik tepkisi, reste yol açtı. Della Valle kardeşler, kulübü  satışa çıkardıklarını ilan etti.
 
Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, "Fiorentina'nın  sahipleri, taraftarların memnuniyetsizliği sebebiyle kulübü doğru şekilde  yönetebileceğine inanan ve kulübü satın almak isteyenlerle görüşmeye hazırdır.  Zaman, bu 'mor menekşeli' formaya daha çok başarı kazandıracağını düşünenlerin  bir adım öne çıkması zamanıdır." denildi.
 
Della Valle kardeşlerin, gerçek, ciddi ve camianın iyiliğini isteyen  tekliflerin sahipleriyle görüşmeye hazır olduğu ifade edildi.
 
Floransalı ünlü modacı Roberto Cavalli gibi tanınmış isimlerin de  aralarında bulunduğu pek çok taraftar, Della Valle kardeşleri, kulübe yatırım  yapmamak ve başarısızlıktan ötürü son dönemde ciddi şekilde eleştiriyordu.
 
Fiorentina Kulübüne yakın basın yayın organlarında çıkan haberlerde,  Della Valle kardeşlerin, 2002'den beri sahibi oldukları kulübe 220 milyon avronun  üzerinde yatırım yaptığı ileri sürüldü.
 

Tüm Fikstür