Formula 1'de silahlı soygun şoku

Formula 1 takımlarından Mercedes'in bazı çalışanları Brezilya'da saldırıya uğradı.

11 Kasım 2017 Cumartesi - 18:30

Mercedes'in Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton, sosyal paylaşım  sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, sezonun 19. yarışı Brezilya Grand  Prix'si öncesinde kötü bir sürprizle karşılaştıklarını belirtti.
 
Sao Paulo kenti?ndeki? Jose Carlos Pace Pisti'nde yarın koşulacak  yarış öncesinde silahlı saldırganların soygun amacıyla Mercedes takımının kaldığı  noktaya geldiğini aktaran Hamilton, "Dün gece bazı takım arkadaşlarım, pist  alanını terk ettiği sırada silahlı soyguncular tarafından Brezilya'da saldırıya  uğradı. Olay sırasında silahlar ateş aldı ve bir arkadaşımızın alnına silah  dayandı. Bu çok üzücü bir durum. Lütfen burada kalmak zorunda olan profesyonel  arkadaşlarım için dua edin. Hala sinirden titriyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Formula 1'in organizasyon komitesini de eleştiren Büyük Britanyalı  pilot, "Bu olay, yılda bir kez gerçekleştiriliyor. F1 ve takımlar daha fazla  özeni hak ediyor. Bu durumun mazereti olamaz." değerlendirmesinde bulundu.
 
Brezilya basınında çıkan haberlere göre, Williams takımı ile  Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) yetkililerinin de silahlı  saldırıya maruz kaldığı ve kimsenin yaralanmadığı belirtiliyor.
 

Tüm Fikstür