G.Saray'a Devler Ligi piyangosu! Gruptan çıkarsa...

Fenerbahçe’nin elenmesiyle Galatasaray 35 milyon euroluk geliri garantiledi. Sarı kırmızılılar bir de gruptan çıkarsa, kasasına koyacağı rakam 50 milyon euroyu (345 milyon TL) aşacak.

15 Ağustos 2018 Çarşamba - 14:46

Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler
 
Şampiyonlar Ligi’ne grup aşamasından başlayacak Galatasaray, ezeli rakibi Fenerbahçe’nin Benfica’ya elenmesiyle büyük bir gelirin sahibi oldu. Avrupa’nın bir numaralı kupasında artan ödül yönetmeliğinin yanı sıra, Türkiye’nin ligdeki tek temsilcisi olarak kalan sarı-kırmızılılar, yayın havuzundan ülke hesabına ayrılacak paranın da tamamını almaya hak kazandı. 
 
Cimbom grubu sıfır çekerek tamamlasa bile, en az 35 milyon euroyu kasasına koymayı garantiledi. Ancak bir de gruptan çıkarsa, Türkiye’den bir takımın bugüne kadar Devler Ligi’nde kazandığı en büyük miktarı elde edecek. 
 
Yeni yönetmelik gereği grupta alınan her galibiyete 2.7 milyon euro performans primi veriliyor. Her beraberlik için ödenen miktar ise 900 bin euro. Grubu 1. ya da 2. sırada tamamlayarak bir üst tura çıkması durumundaysa alınacak ücret 9.5 milyon euro. Bu durumda elde edilecek gelir çok daha fazla olacak. 
 
Galatasaray’ın iki maçını kazandığını düşünelim (5,4 milyon euro)… Üç de beraberlik alsın (2.7 milyon euro). Bu durumda performans gelirlerinden 8 milyon euro ve gruptan çıktığı için de 9.5 milyon euro daha alacak. Bu durumda elde edeceği gelir toplamda 52.5 milyon euro olacak. 
 

Etiketler:
Tüm Fikstür