G.Saray'da kaptanlık krizi!

Süper Lig'in ilk 3 haftasında 9 puan toplayan Galatasaray, Antalyaspor ile deplasmanda 1-1 berabere kalarak ilk puan kaybını yaşadı. Liderliğini averaj farkıyla koruyan sarı-kırmızılılarda maça kaptan olarak Fernando Muslera çıkmıştı.

11 Eylül 2017 Pazartesi - 23:39

Takımın kaptanı Selçuk İnan, oyuna 62. dakikada Badou Ndiaye'nin yerine dahil olmuştu. Muslera'nın Selçuk'un oyuna girmesiyle birlikte kaptanlık pazubandını tecrübeli orta sahaya vermesi ise tartışma yaratmıştı. Bu olay basında olduğu kadar sosyal medyada da gündem olmuştu. Galatasaray'ın iki kaptanı, bu konuyla ilgili olarak açıklamalar yaptı. Muslera kaptanlık pazubandı kendi kararıyla verdiğini söylerken Selçuk'un saygı duyulması gereken bir futbolcu olduğunun altını çizdi. Selçuk İnan ise söylenenlerin canını acıttığını vurgulayarak Galatasaray kaptanlığını böyle şeylere alet etmeyeceğini söyledi.
 
İşte Fernando Muslera'nın sözleri;
 
"Selçuk bizim birinci kaptanımızdır. Ondan sonra ben gelirim. Selçuk oynamadığı zaman ben kaptan oluyorum. Selçuk sahaya girdiği zaman o bantı ben Selçuk'a veririm. Çünkü, çok uzun yıllardır tanıdığım bir arkadaşım." "Selçuk, çok saygı duyduğum bir insan. Karakterine, saha içi davranışlarına çok fazla saygı duyuyorum. Çok iyi bir insan ve kaptanlığı hak ediyor. Takım için yaptıkları da ortada." "Selçuk'la 6 senedir birlikte oynuyoruz. Kaç kupa kazandığı ortada. Bazı zamanlar gereksiz ve çirkin bir şekilde eleştiriliyor. Bence, bu da kimseye yakışmıyor." "Çok büyük bir saygıyı hak ediyor. Çok iyi karaktere sahip bir insandır. İnsanların bunu bilmesi gerekiyor. İnsanların bu zamanlarda Selçuk'a daha duyarlı olup daha fazla destek vermesi gerekiyor." Selçuk İnan da tartışmalara şu sözlerle yanıt verdi;
 
"Aslında bu olayla ilgili gerçekten bir şeyler söylemek canımı acıtıyor. Muslera benim çok sevdiğim, kardeşim gibi gördüğüm biridir. Keza o da beni öyle düşünüyor." (HTSpor)
 
ultrAslan'dan Selçuk açıklaması
 

Tüm Fikstür