Galatasaray'a transferden 53 milyon euroluk gelir!

Yıldız futbolcularından Garry Rodrigues'i Suudi Arabistan'ın El Ittihad ekibine gönderen Galatasaray, son iki sezonda transferden büyük gelir elde etti.

AA 07 Ocak 2019 Pazartesi - 12:00

UEFA'nın finansal fair play kriterleri çerçevesinde transferde dengeli hareket etmek zorunda olan sarı-kırmızılı kulüp, son iki sezonda futbolcu satışı ve kiralamasından 53 milyon avro geliri kasasına koydu.
 
Galatasaray, bu sürede Badou Ndiaye, Armindo Bruma, Garry Rodrigues,  Bafetimbi Gomis, Luis Cavanda, Lukas Podolski, Semih Kaya ve Lionel Carole'ün  satışından, Cenk Gönen'in ise kiralanmasından gelir sağladı.
 
En yüksek gelir Ndiaye'den
 
Galatasaray, son iki sezonda en yüksek bonservis bedelini Senegalli  futbolcu Badou Ndiaye'nin satışından aldı.
 
Senegalli oyuncu, geçen sezonun devre arasında 16 milyon avro  karşılığında İngiltere'nin Stoke City ekibine gönderildi.
 
Galatasaray, satışından önemli bir kazanç sağladığı Ndiaye'yi bu sezon  başında 750 bin avro karşılığında kiralık olarak tekrar kadrosuna kattı.
 
Bu dönemde Ndiaye'den sonra en yüksek gelir Armindo Bruma'nın  transferinden kazanıldı. Alman ekibi Leipzig, Portekizli oyuncu için  sarı-kırmızılı kulübe bonservis bedeli ve ek ödemelerle toplamda 13 milyon 250  bin avro verdi.
 
Rodrigues üçüncü sırada
 
Garry Rodrigues, Galatasaray'ın son iki sezonda en yüksek bonservis  bedeliyle sattığı üçüncü futbolcu oldu.
 
Suudi Arabistan'ın El Ittihad ekibi, Garry Rodrigues transferi için  Galatasaray'a 10 milyon 250 bin dolar bonservis bedeli ödeyecek.
 
Sarı-kırmızılı kulüp, bugünkü kur üzerinden alacağı yaklaşık 9 milyon  avronun yüzde 20'sini anlaşma gereği Rodrigues'in eski kulübü PAOK'a verecek.
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür