Galatasaray Adası Beltur'a kiralanıyor!

Mustafa Cengiz yönetimi, 29 Eylül'de yapılacak olağanüstü mali genel kurulda çok tartışılacak bir öneriyi üyelerin oyuna sunacak: Adanın BELTUR'a kiralanması...

09 Eylül 2018 Pazar - 10:35

Galatasaray Adası, sarı-kırmızılı kulübün gündemindeki yerini korumaya devam ediyor. İşletmeci Mehmet Koçarslan ile başlayan restleşme, Dursun Özbek döneminde Ada'nın komple yıkılmasıyla sonuçlanmıştı.
 
Daha sonraki günlerde Galatasaray Adası'nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı deniz zabıtalarının tuttuğu nöbet merak konusu olmuştu. 29 Eylül'de yapılacak olağanüstü mali genel kurul öncesi Galatasaray Adası ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi kulislerinde konuşulanlar bir hayli ilginç.
 
Edinilen bilgiye göre, işletmeci Mehmet Koçarslan'a 150 milyon liralık tazminat davası açan Mustafa Cengiz yönetimi, diğer taraftan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir firma olan BELTUR ile Ada'yı kiralamak için görüşüyor.
 
İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi'ne ait sosyal tesislerin işletmeciliğini yürüten BELTUR ile öngörüşme yaptığı iddia edilen Galatasaray yönetiminin, kesin kararın verilmesi için konuyu mali genel kurulda üyelerin oyuna sunacağı belirtiliyor.
 
BELTUR'un ise onay çıkarsa Katar merkezli firma ile ortak işletmecilik yapacağı iddia ediliyor.
 
Galatasaray Adası, Özhan Canaydın döneminde Ünal Aysal'a 23 Kasım 2001'de bir protokolle, iki kez 10 yıllık olarak toplam 20 yıllığına kiralandı. Tadilatların ardından kira sözleşmesi, 1 Haziran 2004'te yürürlüğe girdi.(Skor)

Etiketler:
Tüm Fikstür