Galatasaray dünya devlerini geride bıraktı!

El Mundo Deportivo, Avrupa’da en çok forması satılan kulüpleri sıraladı; Galatasaray, ezeli rakibi Fenerbahçe’nin yanı sıra Manchester City, Milan, İnter, Atletico Madrid gibi devleri geride bıraktı.

17 Mayıs 2017 Çarşamba - 8:52

İspanyol gazetesi El Mundo Deportivo, bu sezon Avrupa’da en fazla forması satılan kulüpler hakkında bir araştırma yayınladı.
 
Dünya devlerini geride bıraktı
 
Galatasaray, geçen yılı 6. bitirmesine ve yine kötü bir sezon geçirmesine rağmen, 368 binlik forma satışıyla birçok devi geride bırakmayı başardı. Manchester United, Real Madrid, Barcelona ve Bayern Münih’in başı çektiği listede Cim Bom, ezeli rakibi Fenerbahçe’nin bir basamak önünde yer alırken, Manchester City, Milan, İnter, Atletico Madrid gibi birçok kulübün satışını geçti. Bu başarı, Galatasaray Yönetimi’nin zor günlerde rahat nefes almasını da sağladı. Sarı-Kırmızılılar’da yeni hedef, yapılacak yıldız transferleriyle camiada pozitif bir hava yaratarak, forma satışlarını 500 bin bandına kadar çekebilmek.
 
Almanya’da depo kuruldu 
 
Bu satış başarısında, internet üzerinden satışlar önemli yer tutuyor. Almanya’da açılan depo sayesinde, Avrupa ülkelerinden gelen çevrimiçi siparişler hızlıca tedarik ediliyor ve kargolar müşterilere daha kolay ulaştırılıyor. Bu ağın daha da genişletilmesi halinde satışların artması bekleniyor.

Tüm Fikstür