Gaziantep FK'den Sumudica'ya destek açıklaması!

Gaziantep FK'den teknik direktör Sumudica ile ilgili yapılan açıklamada "Konyaspor maçı sonrasında yaşanan olaylar sonrasında kamuoyunda yanlış lanse edilerek başlatılan karalama kampanyasını üzüntüyle takip etmekteyiz" denildi.

12 Aralık 2019 Perşembe - 14:09 | Son Güncelleme : 12 12 2019 - 16:36

Gaziantep Futbol Kulübü, ligin 14. haftasında  deplasmanda oynanan İttifak Holding Konyaspor maçının ardından teknik direktör  Marius Sumudica hakkında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı. Kulüpten yapılan açıklamada, teknik direktör Marius Sumudica'nın  İttifak Holding Konyaspor maçının ardından yaşadığı olayla ilgili gelişmeleri  üzüntü içerisinde takip ettikleri belirtildi.
Karşılaşmanın ardından ilk önce kırmızı-siyahlı taraftarların sevgi  gösterisini karşılıksız bırakmayarak onları alkışlayan Sumudica'nın, daha sonra  ise Konyasporlu taraftarları alkışlayarak onlara da saygısını gösterdiği  vurgulanan açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "Teknik direktörümüz Marius Sumudica'nın, Konyasporlu taraftarları  alkışlaması ve onlara olan saygısını gösteren hareketleri tribünden çekilen  amatör video kayıtlarına da yansımıştır. Sumudica'nın bu davranışının üzerine,  maçtan önce ve maç sırasında sürekli olarak, teknik direktörümüze sözlü saldırıda  bulunan birkaç kendini bilmez taraftarın bitmeyen kini devam etmiş olup, teknik  direktörümüze ve ailesine terbiye sınırını aşan sözlerde bulunulmuştur. Sumudica  da bu hareketlerin ardından, birkaç taraftarın bitmeyen küfürlü saldırısı üzerine  'Böyle yaparsanız küme düşersiniz' şeklinde eliyle işarette bulunmuştur."
 
Maçın ardından Sumudica'nın, basın toplantısında kullandığı ilk  cümlenin de "Konyaspor gibi bir camianın 13 puanda olması bana göre şaşırtıcı ve  daha fazlasını hak ediyorlar." şeklinde olduğu hatırlatılan açıklamada, şunlar  kaydedildi:
 
 "Hocamız, bu sözleriyle rakibimize olan saygısını bir kez daha dile  getirmiştir. Tüm bu gelişmelerin yaşanması ve teknik direktörümüz Marius  Sumudica'nın yaşanılan olaylar sonrasında kamuoyunda yanlış lanse edilerek  başlatılan karalama kampanyasını üzüntüyle takip etmekteyiz. Gaziantep Futbol  Kulübü olarak her zaman ve her platformda takımımız, teknik heyetimiz,  yönetimimiz ve taraftarımız ile bütün halinde centilmenlik değerlerine sıkı  sıkıya bağlı kalabilmek adına azami gayreti göstermeye şartlar ne olursa olsun  devam edeceğiz."
 

Etiketler:
Tüm Fikstür