Gençlerbirliği'nden Özat'a destek

Gençlerbirliği Kulübü, Süper Lig'de Demir Grup Sivasspor ile yapılan maçta taraftarların tepki gösterdiği teknik direktör Ümit Özat'a destek verdi.

03 Aralık 2017 Pazar - 21:04

Gençlerbirliği Kulübü Yönetim Kurulunun yazılı açıklamasında,  Gençlerbirliği taraftarının Türk spor kamuoyunda her zaman centilmenliğiyle öne  çıktığı belirtilerek, "Ancak bugün Demir Grup Sivasspor karşısında aldığımız  güzel galibiyet bizi sevindirse de tribünlerden duyduklarımız bizi şaşırtmış ve  üzmüştür. Teknik direktörümüz Ümit Özat'a karşı hakarete, hatta iftiraya varan  yakıştırmaları tasvip etmemiz mümkün değildir. Eleştiri olabilir ancak hakaret ve  iftiralar ne camiamıza ne de centilmen Gençlerbirliği taraftarına özellikle  desteğine ihtiyacımız olduğu böyle bir günde yakışmamıştır." ifadeleri  kullanıldı.
 
Açıklamada, kırmızı-siyahlı kulübün zor günlerden geçtiğine işaret  edilerek, şunlar kaydedildi:
 
"Bunu bizim kadar en iyi taraftarımız bilmektedir. Böyle zamanları  ancak taraftarıyla, yönetimiyle, futbolcusu ve teknik ekibiyle birlik olabilen  camialar atlatabilir. Taraftarımıza bugünün birlik ve beraberlik zamanı olduğunu  tekrar hatırlatmak istiyoruz. Yapılan bu haksız yakıştırmalar karşısında yönetim  kurulu olarak teknik direktörümüz Ümit Özat ve ekibinin sonuna kadar arkasında  olduğumuzu bir kez daha yineleriz. Gençlerbirliği'ni layık olduğu yerlere el  birliğiyle çıkaracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın."
 

Tüm Fikstür