Gökhan Dinç Şenol Güneş’e rağmen
16 Mayıs 2017 Salı


ATALARIMIZ güzel sözler söylemiş. Mesela “Kurda sormuşlar ensen neden kalın” diye. O da “Kendi işimi kendim görürüm de ondan” demiş. Eline harika fırsat geçmiş, sen elinin tersi ile itiyorsun. Önce Başakşehir maçında oyunu okuyamıyor ve saha içine müdahale edemiyorsun, sonra da F.Bahçe maçı. Bu 2 maçı kazansan şampiyonluk turu atacaksın ama atı alan Üsküdar’a geçiyor.
 
ŞİMDİ, lige tutunmak için konsantre olmuş Bursa’ya konuk olunca da elin ayağın birbirine giriyor. Sezon başından beri dilimizde tüy bitti. Seni geçen sezon şampiyon yapan sistemi bozmak neden? Atiba-Oğuzhan yan yana oynayarak seni “Şampiyon Hoca” yaptı. Ama sen illa müdahale edeceğim diye Tolgay’ı, Atiba’nın yanında oynatarak başlıyorsun. 
 
BİR türlü vazgeçmedin Şenol hocam. Böyle yaparak hem Tolgay’ı hem Oğuzhan’ı hem de Beşiktaş’ı bitiriyorsun. Koskoca  45 dakika oyunu izledin. Beşiktaş gidemiyorken zaman zaman Oğuzhan sazı eline aldı, inisiyatif kullandı da rakip ceza sahasına girebildi takım. 
 
SON HAFTAYA BIRAKILIR MI?
 
İLK yarı olduğu gibi 2. yarıda da oyunu izlemeyi tercih ettin. Aynı sisteme ikinci 45’te de devam ettin. Demek ki kaleye gidemeyen, gol pozisyonuna giremeyen sistemini beğendin. Hata kesin bizde. Yoksa sende olması imkansız! Kötü sonuçlar alındığında da hata sende değil oyuncularda oluyordu hoca! 
 
65’TE nihayet bir şeyler yapmak aklına geldi. Cenk’in oyuna girmesi ile kendisine forvet arkasında yer bulan Tolgay golü ve maçı Beşiktaş adına başlatan isim oldu. Sistem değişince gol de geldi 3 puan da.  
 
KİMSENİN zekası ile dalga geçmeyin. Şu takımı bu şartlarda uzak ara şampiyon yapamıyorsun. O yüzden vizyonun Beşiktaş için yeterli değil. F.Bahçe yok, G.Saray yok, Başakşehir kendi yağında kavrulmaya çalışıyor ama sen şampiyonluğu garantilemeyi sona bırakıyorsun. Bırakma hocam yoksa seni de yolda bırakırlar!