Gökhan Dinç 4 Büyük transferde ne yapıyor?
21 Haziran 2017 Çarşamba


Kocaman artık daha güçlü

F.BAHÇE’NİN son yıllarda futbolda müzesine kupa götürememiş olması onları sonuç odaklı futbola itiyor. Bu nedenle F.Bahçe yönetimi daha doğrusu başkanı Aziz Yıldırım belki de başkanlık kariyeri boyunca en doğru kararı verdi. Aykut Kocaman bu ülkede özellikle de F.Bahçe’de sonuca odaklı futbol anlayışı ile başarılı olmuş bir isim. Şampiyonluk F.Bahçe için en doğru hedef ise Kocaman doğru karar oldu. 
 
ŞİMDİ çok güçlü bir Aykut hoca var karşılarında. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Takım içindeki kararları Kocaman verecek. Önce transferleri gördü, sonrasında imza attı. İstediklerini yönetim alacak o da sevk ve idaresini gerçekleştirecek. Kocaman ile başarının formülü bu.
 
Beşiktaş’ta kazan kaynıyor
 
BEŞİKTAŞ’TA durum biraz daha farklı. Son iki sezonun şampiyonu şimdi daha zor bir sınavın eşiğinde. Oyuncu satmadan transfer yapamıyor. Kulağıma gelenler, Talisca’nın “Zam yapmazsanız dönmeyeceğim” ayrıca Oğuzhan’ın da ‘12 milyon Euro’ya serbest kalır’ maddesini yürürlüğe sokacak bir teklif ile yönetimin karşısına çıkacağı. Beşiktaş’ın bir gerçeği var ki o da takımdan sadece Marcelo’nun değil başkalarının da gidecek olması. Geçen sezon ki takımın kalması bile büyük başarı iken, diğer tarafta transfer isteyen Şenol Güneş’in varlığı yönetimin işini bir hayli sıkıntıya sokacak.
 
Trabzon’da temizlik vakti
 
GEÇEN sezonun ikinci yarısında gösterdiği performans ile gelecek sezon öncesi olumlu sinyaller veren bordo-mavili kulüpte yönetim, kadro içinde büyük bir temizliğe gidiyor. Sıkıntılı tüm oyuncular ile yollar ayrılacak. Taraftar ile sıkıntı olan herkes gidecek. İşe Zeki Yavru ile başlandı. Sırada Yusuf Erdoğan var. Trabzonspor’un yeni transferler yarışın tam ortasında olacağını düşünüyorum. Temizlik güzeldir yerini de iyi doldurursan tadından yenmez. 
 
G.Saray’da moda mobbing
 
BAŞKAN Dursun Özbek ve kardeşinin belirlediği transfer politikasının sonucu olarak yeni sezonda Gomis ve Belhanda takıma dahil olacak bu sevindirici. Ancak Belhanda’nın transferini gerçekleştiren menajerin açıktan 1 milyon Euro alacağı ve stadın en güzel yerlerinden bir loca tahsis edilme zorunluluğunu sözleşmeye yazdırdığını öğrendim. Kendi paraları olsa acaba bu kadar kolay harcarlar mı? 
 
G.SARAY’DA gelen ve giden oyuncuların menajerlerine yapılan ödemeler midemi bulandırıyor artık. Bir de Belhanda’nın gelişini Sneijder için bir mobbing aracı olarak kullanmak da işin suyunu çıkarmak oldu. Elindeki yıldızı değersizleştirip göndermek olmaz. Tamam Gomis ve Belhanda önemli transferler kabul ancak Burak’ı, Podolski’yi şimdi de Sneijder’i böyle göndermek gelecek için sıkıntı yaratır benden söylemesi.