14 Eylül 2017 Perşembe


ŞAMPİYONLAR Ligi seviyesinde bir takımın yapması gereken her şeyi yaptı dün gece Beşiktaş. Maçtan önceki basın toplantısındaki söylemlerinin eyleme dönüştüğü bir maç izledik. Ne demişti Şenol hoca “Avrupa’nın en iyi 10 takımı arasına girmek istiyoruz. Kazanmaya geldik” demişti. 
 
BEŞİKTAŞ, Şenol hoca geldiğinden bu yana yaptığı en iyi şeyi yaptı, oynadı. Şampiyonlar Ligi’nde genelde önce tutalım sonra atarız ile sahaya çıkan Şenol hoca takımının oynmasını istedi, onlar da oynadı. 
 
OYNAYINCA atamayacağı veya yenemeyeceği takım yok Beşiktaş’ın. Neymiş? Porto 12 atmışmış, hiç gol yememişmiş! Beşiktaş ile oynamamıştı da ondan. Kim atamamış? Estoril, Tandela, Moreirense, Chaves ve Braga. Dün akşam Kara Kartal 28 dakika’da 2 gol attı o Porto’ya.
 
BÜYÜK hedeflere büyük oyuncularla, takımı için formasını ıslatan adamlarla gidersin. Pepe, Quaresma, Cenk, Atiba, Caner, Talisca gibi. Takım tüm sahanın her yerinde mücadele etti. Cenk’i zaman zaman savunmanın sağında bile gördük. Takım olmanın, ortaklaşa inanılan hedeflerin ne kadar önemli olduğunu anlattı Beşiktaş.
 
BİR DEĞİL İKİ ADIM ÖNDE
 
BİR cümlede “Kimseye özel anlam almadım” diye Porto Teknik Direktörü Conceicao’ya. Gece evine gittiğinde yastığa başını koyduğu an itibarı ile Cenk kâbusu olmuş ve uyuyamamıştır.
 
GRUBUN favori takımı olarak gördüğüm Porto’dan 3 puan almak grupta Beşiktaş’ı bir değil iki adım öne çıkadı. Diğer maçtan gelen beraberlik sonucu Beşiktaş’ı ilk maçların ardından liderlik koltuğuna oturttu. Bu grupta deplasman maçlarından alınacak puanlar Devler Ligi kaderini belirleyecek demiştik. Dün geceki sonuç serüvenin devamı niteliğindeydi.