10 Ekim 2017 Salı


CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Şampiyonu olduğu maç sonrasında milli takım kaptanımız Osman Çakmak ile yaptığı telefon görüşmesindeki sözler ile tüm ülkenin sesi oldu. Bizleri  yeniden bir araya getiren, sahadaki kazanma istekleri ile hepimizi hayata bağlayan Ampute Milli Takımımız’a ve bu takımın oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Kazanmak için yürek gerekir, ayaklar sonraki iş demek yanlış olmaz, Özdemir Asaf ustaya selam durarak.
 
ÖDÜL-CEZA
 
İZLANDA maçının hüsranı sonrasında yazım ve yayınım olmasa hayatta izlemeyecektim. Ne kadro önemliydi dün gece benim için ne de kimin nasıl oynayacağı. Sahada kazanmak isteyen veya kazanmak istediğini gösteren bir oyuncu grubu bulacak mıydım? Yanıtını aradığım tek soru buydu! Bir de İzlanda maçının başrol oyuncularının neden Finlandiya’ya götürülmediği var tabii. Soru deyince aklıma geldi. Ödül-ceza sistemini de bir elden geçirmek lazım bence.
 
KAZANMAK için istekli bir takım vardı da sahada, televizyon karşısındaki bende bir iş yoktu. Can sıkıntısına can sıkıntısı katan bir doksan dakika oldu adıma. Oğuzhan bir şeyler yapmaya çalıştı, Selçuk kaptanlık pazubandı için varlık mücadelesi içindeydi, biraz biraz Yusuf Yazıcı oynadı, Cenk de golleri attı zaten. O golleri izlerken hem Cenk için hem de Beşiktaş için ayrıca yazık oldu. Dünya Kupası Cenk gibi bir golcüyü izleyemeyecek. Dünya Kupası’na katılsaydık Beşiktaş’ın Cenk’i satacağı rakam 2 katı daha fazla olurdu. 
 
GELECEK için umudumuzu yükselten, moral arttıran bir maç oldu. En azından kimse sahadan çıkarken gülmedi veya taraftara küfretmedi. Bu anlamda bu oyuncu grubuna inanmak ve güvenmek zorundayız. Nasıl olsa önümüzdeki maçlara bakacağız değil mi beyler?