11 Aralık 2017 Pazartesi


ŞAMPİYONLAR Ligi sonrasında oynanan maçların her takım için zor geçtiğini biliyoruz. Ancak ilk 11’inden 5’ini deplasmana götürmediysen, bir çoğunu da yedek oturttuysan dönüş senin için handikap olmamalı. Ancak ne var ki Beşiktaş ideal kadrosu ve ideal oyun anlayışı ile sahaya çıkmış olmasına rağmen zorlandı. Neden? Çünkü Beşiktaş’ı son 2 sene şampiyon yapan kadro yapısını değiştirdi Şenol hoca. Hem de sadece 1 oyuncuyu yedek oturtarak. O da Talisca. Tamam G.Saray derbisinde bu kumarda kazanmış olabilirsin ancak her maçta da tutacak değil.. Kayseri iyi kapanan ve kontratağa iyi, hızlı ve kalabalık çıkan bir takım. Talisca’yı yedek oturttuğu gibi Atiba-Oğuzhan önlerinde Tolgay yerine, Atiba-Tolgay önlerinde Oğuzhan yaptı. Böylelikle hem Talisca’dan yoksun, hem Oğuzhan’dan yoksun hem de Tolgay’dan yoksun kalıyorsun. Ayrıca Atiba da Beşiktaş’a geldiği günden bu yana belki de en kötü oyununu oynadı. Pas hataları yaptı ve top kaptırdı. İlk yarının son dakikasında gelen penaltı golü ile yeniden hayata döndü Beşiktaş.
 
KAÇAN BALIK BÜYÜK OLUR
 
2. yarının başlamasıyla birlikte tek sıkıntının Beşiktaşlı oyuncuların formsuzluğu değil aynı zamanda Şenol hocanın da formsuzluğu olduğunu gördük. Baskı kuramayan, 3. bölgede hiç olmayan Beşiktaş’ta oyuncu değişikliklerinin geç yapılması sonucu getirdi! Kayseri’nin 10 kişi kalmasının ardından Sumidica otobüs, metrobüs, metro elinde ne varsa sahaya sürdü ve kapandı. Yapması gereken de buydu. Ancak Güneş ise yapması gerekenlerde çok geç kaldı. 78’e kadar savunmada 3’lü yapmayı bekledi! Bu dakikadan sonra Negredo’yu aldı Şenol hoca. Adriano’yu sağ bek, Tosic’i sol bek yaptı, forvette de 2’liye döndü ama Kayseri en iyi yaptığı şeyi yaptı, skoru korumaya çalıştı.
 
KAÇAN balık büyük olur. Balık kaçarken de neden kaçtığına iyi bakmak lazım. Şenol hoca Talisca’yı cezalandırırken Beşiktaş’a ceza kestiğini görmeli artık ve bu inadından vazgeçmesi lazım.