Gökhan Dinç Kartal bu dünyadan değil
18 December 2017 Monday


LİGİN en güzel şeyi geri döndü. Beşiktaş, Şenol Hoca’nın yaptığı tüm taktiksel veya oyuncu anlamında yaptığı değişikliklere hemen hemen hepsine olumlu cevap verdi ve vermeye de devam ediyor. Siyah-beyazlı takımla anlaştığı ilk günden bu yana iki tane altı numara oyuncuyla oynamayan Beşiktaş, dün akşam sahadan en azından bir puan alarak ayrılma planları yapan rakip takıma fırsat vermedi. 
 
ATIBA-Medel ikilisinin aynı anda kadroda olması bana Bayern Münih ile Almanya’da oynanacak Şampiyonlar Ligi ilk maçın provası olduğunu hissettirdi. İyi de prova oldu ama bir de deplasmanda ligin favorilerinden birisine karşı oynamak lazım. O bize biraz daha net veri gösterir.     
 
KENDİNE DEĞİL TAKIMA...
 
G.SARAY’IN, Malatya’da 3 puan bırakmasının, Beşiktaş üzerinde etkili olduğunu da düşünüyorum. Kaldı ki hep iştahlı olan siyah-beyazlı takımda bazı oyuncuların kazanma isteği yanlış işler yapmasına da neden oldu dün gece. Taraftarın inanılmaz desteğini arkasında hisseden Quaresma biraz daha kendine değil takıma oynamalı. Oynamazsa bu taraftarın fazla da tepkisiz kalacağını sanmıyorum.
 
BEŞİKTAŞ artık ve yeniden Süper Lig’in de tozunu atacak. Yedek oyuncularla çıkarsın Şampiyonlar Ligi’nde deplasmanda kazanırsın. Hiç bir arada oynamamış oyuncuları yan yana oynatırsın fark yaparsın. Bu Beşiktaş içerde dışarda herkese dudak ısırtıyor. Bu dünyadan değilmiş gibi oynuyor Kara Kartal. Dün gece G.Saray ile oynanan derbideki Beşiktaş’ı izledim.  
 
YARIŞ YENİ BAŞLIYOR
 
ŞİMDİ yarış yeniden başlıyor. Trabzonspor’un da yarışa dahil olduğu, Beşiktaş’ın geri döndüğü, Kayserispor’un, Göztepe’nin inadının sürdüğü bir yarış. Unutulmasın ki ligin ikinci yarısı ilk yarısından çok daha çetin geçecek. Hem zirvede hem de altta ilk yarıda kazandıkları kadar puan kazanamayacak takımlar.