11 Şubat 2018 Pazar


BEŞİKTAŞ’IN önümüzdeki hafta itibarı ile gireceği zorlu fikstür öncesi, Karabük karşısındaki iştahını beğendim. Rakip kendisini yönetim olarak da düşmüş kabul eden ve Spor Toto 1. Lig için kadro kuran Karabük olsa da atmayı isteyen ve oynayan Beşiktaş’ı izlemek keyif verdi. 
 
BÖYLE maçlara konsantre olmak zordur. İdeal kadro ile sahaya çıkan Şenol hoca, Negredo konusunda doğru tercihi yaptı. Zaten Love ile başlasaydı şaşırırdım. Yeni transferler bakış açısını ve 3-4 hafta ağzı ile kuş tutsa da ilk 11’de başlamayacağını biliyoruz. Ancak hem Negredo’nun istenen verimi verememesi, hem de Love’ın şeytanın bacağını kırmış olması sanki önümüzdeki haftanın habercisi oldu.
 
KARABÜK’ÜN kaç kez santra yapacağına dair maç öncesinde iddiaların tutuşulduğu dün akşam için “kaza yaşanmadı” demek daha doğru. Önümüzdeki hafta ile birlikte tüm sezonun kaderini belirleyecek olan Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi, lig ve kupayı ne kadar istediğini de gösterecek. Zorlu fikstür demişken birisi Güneş’e kulüp başkanının TFF’den erteleme talep ettiğini söylesin. Başkan Orman, kupa maçlarının ileri bir tarihe ertelenmesini isterken hocanın “benim öyle bir talebim olmadı, çıkar oynarım” demesi komik.
 
İLK YARI YATTIN!
 
GELELİM yükselen Talisca performansına. Koskoca ligin ilk yarısında yattın şimdi neler yapıyorsun? Keşke bunları ilk yarıda yapsaydın da aradaki puan farkı bu kadar olmasaydı be adam. Bunları ligde yapıyorsun evet ama önemli olan Bayer Münih maçlarında yapman. 
Beşiktaş’ta kalmak ve başkan Fikret Orman’ı, bonservisini alması için sıkıştırmak istiyorsan, çık Bayern maçında da bunları yap. Yap ki bizler de Türk futbolu adına sevinelim.
 
ŞENOL hocayı, Karabükspor maçında rotasyon yapmadığı için eleştirmenin manası yok. Rotasyon için zaman var. Konyaspor maçı ile yeni kadrolar ve sistemler göreceğiz. Bu arada işin zor Şenol hocam. Allah yardımcın olsun. Bu fikstür için kadro ve rotasyon yaparken adamın beyni yanar maazallah!