14 Nisan 2018 Cumartesi


NASIL başlarsan öyle devam eder misali Beşiktaş maça çok hızlı başladı ve başlar başlamaz da golü buldu. Şenol hocanın tercihleri dışında ideal kadro ile maça başlayan Beşiktaş bu ligin üzerinde bir futbol oynadığını gösterdi. Sadece kendisini izleyen taraftarların değil Süper Lig’de mücadele eden tüm oyuncuların da iştahını kabartan bir oyun anlayışı var Beşiktaş’ın. Futbolcuların bile “Bu takımda oynuyor olsaydım inanılmaz keyif alırdım” dediğini biliyorum.
 
İLK yarıda bulduğu iki golle fişi çeken Beşiktaş, şampiyon gibi oynadığı maçtan aldığı üç puanın ardından şimdi rakiplerinin maçını ayaklarını TV koltuğuna uzatıp bekleyecek. Dün akşam Beşiktaş üç puandan fazlasını kazandı. Zirveye inandığını ve üst üste üçüncü kez şampiyon olmayı ne kadar istediğini gösterdi. Akhisar deplasmanında kimlerin kaç puan bıraktığını bilerek konuşursak, skorun bu kadar erken geleceğini belki de Şenol hoca bile beklemiyordu ama futbol sürprizlerle dolu. Erken ve bireysel hatalardan gelen goller sonrası ev sahibi takım elinden geleni yapmaya çalıştı. Beşikaş zaman zaman pozisyonlar da verdi. Ancak dün akşam Beşiktaş’ın ortaya koyduğu futbol, ne olursan olsun yediğini bir veya iki fazlasını atar futboluydu.
 
ÖZGÜVEN TAVAN YAPTI
 
BEŞİKTAŞ’TAN puan ya da puanlar almak istiyorsan oynamak zorundasın. Geriye yaslanıp Beşiktaş’ın oynamasına izin verirsen, sen geriye dönene kadar Beşiktaş maçı senin adına bitirir. Akhisar hafta başından bu yana yaptığı planları uygulamaya fırsat bile bulamadan Babel ve Negredo üç puanı getirdi. Galibiyet zaten hali hazırda yüksek olan özgüveni tavan yaptı Beşiktaş’ta. Dün akşam kazandığı üç puan pazar günü oynanacak G.Saray-Başakşehir maçının da planlarını değiştirdi. Beşiktaş puan kaybetseydi başka plan içerisinde girecek iki hocadan biri şimdi kazanmak zorunda.