08 Ağustos 2018 Çarşamba


GEÇEN sezonun Elmas dışında aynı kadrosu ile sahaya çıkan F.Bahçe’de fazla da değişiklik göremedim. Kocaman’ın oyun anlayışının çok farklısı yoktu sahada. Kapanan, savunmayı iyi yapan, zaman zaman hücuma çıkmayı düşünen bir F.Bahçe vardı sahada. Tek ve önemli fark Kanarya’nın biraz daha önde basması oldu. Bu da ilk yarıda Benfica’nın oyunu bozdu. Dün gece F.Bahçe adına sahnın en iyisi Skertel oldu. Düşünün F.Bahçe adına maçın adamı, stoper olursa ne oynadığına siz karar verin! Maçın diğer iyi performanslarına gelince biraz Hasan Ali biraz da iyi niyeti ile Alper. Alper’in de yaptığı çok bir şey yoktu ama en azından forvet olmamasına rağmen mücadele etti. Valbuena ise geçen sezona oranla daha fazla takım savunmasına destek oldu. Savunmaya gelince hücum yapamadı, yoruldu ve çıktı. Bu tempoyu kaldıramayacağı belli. Geçen sezon bireysel hatalarla dolu bir sezon geçiren F.Bahçe’nin yediği golü de Volkan’a yazmak lazım. İyi başladığı maçta kendisine yakışmayacak bir gol yedi. 
 
‘YEMEYELİM, BELKİ ATARIZ!’
 
GELELİM yeni hocasının performansına. Ben saha kenarında özellikle oyuncu değişikliklerinin zamanlamasını ve tercihlerini doğru yapan bir Cocu gördüm. Eldeki kadro ile yapılacak fazla bir şeyi yoktu. Ancak maçtan önceki basın toplantısında söylediği, “Sadece savunma yaparak sahada olmayacağız” sözlerinin karşılığını göremedim. Özellikle 2. yarı kendi sahasında çıkmayan bir takım izledik. Maçın başından itibaren Elmas’ın yan pas yapması ve dikine oynamayı tercih etmemesi belli ki hocanın isteğiydi. Öyle olmasa maçın tamamında sahada kalmazdı. 2. maç için avantajlı skor yakalayalım. Yemeyelim belki atarız, olmadı golsüz beraberlik fena olmaz demiş Cocu soyunma odasında. 
 
DÜN gece izlediğim F.Bahçe, özellikle Ayew’in de takıma katılmasıyla İstanbul’da Benfica’yı 2 farklı yenerek turu geçebilir. Hatta play-off turundan da çıkabilir ama Şampiyonlar Ligi gruplarından çıkamaz. Umut F.Bahçe için önemli ancak bence sezonun tek konsantrasyonu F.Bahçe adına Spor Toto Süper Lig olmalı. Bu kadro hem Avrupa heyecanını, hem de lig serüvenini sürdüremez.