Güneş'ten flaş Demba Ba yorumu

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Spor Toto Süper Lig'de Göztepe'yi 5-1 yendikleri maçta takımının güzel bir oyun sergilediğini söyledi.

07 Nisan 2018 Cumartesi - 22:54

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Spor Toto Süper  Lig'de Göztepe'yi 5-1 yendikleri maçta takımının güzel bir oyun sergilediğini  söyledi.
 
Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı  açıklamada, Göztepe karşısında iştahlı bir oyun sergilediklerini belirterek, "Son  bölümde kompakt oyunu yapamadık. Bizim için güzel bir gün oldu." dedi.
 
Ligde çok puan toplayan Göztepe karşısında işlerinin zor olacağını  düşünerek sahaya çıktıklarını aktaran Güneş, "İlk bölümde gol gelinceye karşı o  direnç ortaya konuldu. Duran toptan attığımız gol ibreyi bize çevirdi. Bütün  oyuncular basit oynamaya çalıştı. Bizim daha fazla olmak üzere karşılıklı  pozisyonlar vardı. En büyük hatamız savunmadan çıkarken, top kayıplarıyla gol  yemekti. Gol de öyle oldu." ifadelerini kullandı.
 
Şenol Güneş, kalan haftalarda doğru ve güzel işler yapmaları halinde  şampiyonluğa ulaşabileceklerini dile getirdi.
 
"Başkanımızdan Allah razı olsun"
 
Hafta içinde Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın yaptığı  açıklamalarla gündem olan Göztepeli oyuncu Demba Ba'nın performansına değinen  Güneş, şunları kaydetti:
 
"Demba Ba'nın bir topu direkten döndü. Başkanımızdan Allah razı olsun.  Ondan dolayı savunmada üç oyuncuyla durdurmaya çalıştık. Demba Ba, görevini iyi  yaptı. Yazılanın, çizilenin boş olduğunu gösterdi. Basit laflarla birilerini  töhmet altında bırakmak yanlış. Başkanın (Fikret Orman) öyle bir kastı yok. Öküz  altında buzağı ararsan bulursun. Beşiktaş almak istese ve bizim maçta bu oyuncu  bilerek oynamasa, güvenmeyeceğin oyuncu alır mısın. Böyle bir şey doğru değil. İki üç gün yazdık, bunu da unuturuz."
 
Siyah-beyazlı formayla ilk maçında gol bulan Cyle Larin'in  performansını değerlendiren Şenol Güneş, "Larin, genç bir oyuncu. Eksikleri olan  bir oyuncu. Koşu temposu olarak hareketli. Oynadığı kısa süre içinde onu  göstermeye çalıştı. Hem rakibe baskı yaptı hem pozisyon aramaya başlamıştı. Hala  çok eksiği var. Oyun başında oynamakla, skor koptuğunda oyuna girmek arasında  fark olabilir. Mustafa da gol atmadı ama olumlu buluyorum. Vida da istekli  girdi." şeklinde görüş belirtti.
 
 Farklı alınan galibiyetlerle ilgili soruyu yanıtlayan Güneş, "En fazla  hücum eden, pozisyon üreten takımız. Ama daha az gol atan takımız. Oyun olarak  büyük sorunları olan takım değiliz. Beceri ve pozisyonları değerlendirme olarak  eksiklerimiz var. Beşiktaş, takım olarak basit ve hızlı oynamayı tercih ettiğinde  daha etkili oluyor." diye konuştu.
 
Cezalı oyuncuların katılmasıyla işlerinin daha da kolaylaşıp  kolaylaşmayacağı sorusuna Güneş, "Yoklukta takım yapmak kolay, çoklukta takım  yapmak zor. Gelecek oyuncuların durumu iyi mi kötü mü bakacağız." yanıtını verdi.
 
"Talisca'nın kalmasını isterim"
 
Güneş, bu sezon takımın en etkili oyuncusu olan ve Göztepe karşısında  da golünü kaydeden Anderson Talisca konusunda ise "Talisca'nın kalmasını isterim.  Transfer konusu bizim dışımızda bir olay. Yediğimiz golde onun hatası var. Topu  kaybeden oydu. Gol atması önemli, gol atacağını hissettiren bir oyuncu. Yeter ki  oynamak istesin." ifadelerini kullandı.

Tüm Fikstür