Sporcuya şok saldırı! Kör testereyle...

Güney Afrikalı triatlet Mhlengi Gwala'ya saldıran üç kişi, testereyle sporcunun bacaklarını kesmeye çalıştı.

07 March 2018 Wednesday - 22:29 | Son Güncelleme : 07 03 2018 - 23:23

Yüzme, bisiklet ve koşu branşlarını bir araya getiren triatlon sporunu  yapan Gwala, ülkesinin Durban kentinde, sabaha karşı bisiklet antrenmanı yaptığı  sırada üç kişinin saldırısına uğradı.
 
KwaZulu-Natal eyaletindeki elit sporcu programının başkanı Dennis  Jackson, saldırganların, bir yokuşu tırmanmaya çalışan 27 yaşındaki milli  sporcunun önünü kestiğini ifade etti.
 
Jackson'ın yaptığı açıklamaya göre, cep telefonu, cüzdan ve  bisikletini vermeyi teklif eden Gwala'yı yol kenarına götüren saldırganlar, kör  bir testereyle sporcunun sağ bacağını kesmeye çalıştı. Kemiğe gelene kadar devam  eden saldırganlar, testerenin kesmemesi nedeniyle diğer bacağa geçti. Sporcunun  sol bacağını da kesmeyi deneyen saldırganlar, başarılı olamayınca kaçtı.  Sürünerek yola çıkan Gwala, geçen taşıtlardaki sürücülerden birinin yardımıyla  hastaneye gitti.
 
Gwala'nın hayati tehlikesi olmadığını aktaran Jackson, doktorların,  kas ve sinirlerin yanı sıra kemiklerde de hasar olduğu bilgisini verdiğini ancak  sporcunun bacaklarını kurtarabilecekleri konusunda umutlu olduklarını söyledi.
 
Polis, olay hakkında cinayete teşebbüs suçlamasıyla soruşturma  başlattı.
 

Tüm Fikstür