31 Ekim 2016 Pazartesi


ZOR geçmesi beklenen maçı F.Bahçe büyük bir farkla kazandı. Seyirci uzun bir aradan sonra evine mutlu gitti. Maçı izlemeyen birisi F.Bahçe’nin harika bir futbolla gol şov yaptığını düşünür doğal olarak. Ancak ilk yarıda sahada istediklerini yapamayan ve oyun olarak rakibine üstünlük kuramayan bir F.Bahçe vardı. 

17. dakikada gelen penaltıya kadar sarı-laciverti ekip rakip kalede pozisyon yaratamadı. 1-0’ın ardından 29’da Kardemir Karabükspor’un 10 kişi kalması da F.Bahçe’yi tam anlamıyla oyun üstünlüğüne itmedi. 11’e 10 oynadığını hissettiremedi F.Bahçe. Pozisyon üretemedi. Ancak 45’de gelen golden sonra işler değişti. 2-0 yenik duruma düşen ve 10 kişi oynayan Karabükspor kaybettiğini anladı ve oyun disiplininden uzaklaştı. 2’nci yarıda savunmasında inanılmaz açıklar verince de hızlı çıkışlar ile rakip kaleye giden F.Bahçe farka koştu. Özellikle de Lens ve Volkan Şen’in tam istediği kıvama geldi maç. Bu 2 isimle birlikte Aatif da alan ve zaman bulduğu maçta yeteneklerini sergileme fırsatı buldu. 2’nci yarının tamamında tek taraflı bir maç izledik. Hatta skor daha da farklı olabilirdi. 
 
İHTİYAÇ VARDI
 
F.BAHÇE’NİN böyle farklı bir galibiyete ihtiyacı vardı. Bu görkemli skorun ardından takım ve bazı oyuncular mutlaka özgüven kazanacaktır. Ama Dick Advocaat bu maçı farklı okumalı. Özellikle ilk yarıyı iyi analiz etmeli. 
 
BİRkaç satır da maçın hakemi Fırat Aydınus için.. 2-3 sene öncesine kadar Türkiye’nin en güvenilir, en cesur ve en iyi hakemiydi. Şimdi geldiği noktada ise bıraktıktan sonra kimsenin adını hatırlamayacağı sıradan bir hakeme dönüştü.