06 Kasım 2016 Pazar


BEŞİKTAŞ, ilk 16 dakikada 2-0’lık üstünlüğü yakaladığı maçı bireysel hatalardan zora soktu ve Trabzonspor’u maça ortak etti. Neydi bu bireysel hatalar? Aboubakar kaleci ile karşı karşıya. Çok net pozisyon, atsa maç 3-0 olacak ve kopacak. 1 dakika sonra çıkarken yapılan top kaybı, Rhodolfo kaptırıyor ve maç 2-1’e geliyor. 2’nci yarı çok üstün oynarken Aboubakar yine net 2 fırsattan sonuç alamıyor. 70. dakikadan sonra Trabzonspor 2 net fırsat yakaladı ancak Fabri’yi geçemedi. 
 
ŞU net ki Cenk Tosun ve Aboubakar’lı sistem işlemiyor. Cenk kanat oyuncusu değil. Sürekli santrfor bölgesine kırılıyor. Takım sahada 4-4-2 gibi duruyor. Durum böyle olunca da Quaresma’nın savunma zaafiyeti ortaya çıkıyor. Aboubakar güçlü ve patlamalı bir santrfor ancak onun da gol vuruşu temiz değil. Sanıyorum Şenol Güneş bu 2 oyuncu birbirini tamamlasın diye oynatıyor. Fakat bu 2 oyuncunun birlikte oynamasının bir getirisini göremedik. 
 
OĞUZHAN Özyakup henüz 90 dakika oynayacak kondisyona ulaşmış değil. Aynı şeyler Rhodolfo için de geçerli. Bu kadar yüksek kaliteye ve seviyeye sahip bir Beşiktaş’ın evinde Trabzonspor gibi kırılgan bir ekip karşısında maçı zora sokmasının nedenlerinden biri de takım mesafesinin çok geniş olması. Beşiktaş çok alan veriyor. 
 
YUSUF’A YAPILAN NET KIRMIZI KART!
 
ADRIANO mükemmel oynadı. Quaresma çok etkiliydi. Atiba her zaman ki çizgisindeydi. Fabri yan toplarda hatalar yapsa da kritik kurtarışlar yaptı. Trabzonspor ise 2-0 geriye düşmesine rağmen maçı bırakmadı ve sonuna kadar savaştı. Ancak bordo-mavili ekibin hem savunmada hem de santrfor bölgesinde ciddi kalite sorunları var. 
 
BEŞİKTAŞ’IN kazandığı penaltının tartışılacak bir tarafı yok. Bero, iyi niyetli değil ve Quaresma’yı engelleme niyetinde. Top ile da bir alakası yok. Quaresma’nın Yusuf’a yaptığı hareket ise açık bir kırmızı kart olmalıydı. Yusuf’a geçmiş olsun.