Güntekin Onay Öpün kaptan Volkan'ın elini
20 Aralık 2016 Salı


EĞER futbol bir sonuç oyunuysa ve kazanan gerçekten haklıysa dün akşamki F.Bahçe-G.Birliği maçı ile ilgili hiç konuşmaya gerek yok. Ortada farklı bir galibiyet var. Seyretmeyenler F.Bahçe’nin üstün bir oyun ile farklı ve rahat kazandığını sanır. Ancak oyun üzerinden bir değerlendirme yapmak gerekirse F.Bahçe’nin skor haricinde dün elle tutulacak hiçbir olumlu tarafı yoktu. Kaleci Volkan hariç..

ÖYLE ki sahaya çıkarken lider Medipol Başakşehir’in 10, Beşiktaş’ın 7 puan gerisindeydi sarı-lacivertli takım. İç sahada mutlak kazanmak zorunda olduğu bir maça çıkıyor. Ne beklersiniz ?

BASKI, pozisyonlar, gol arayan ve oyunu rakip yarı alana yıkan bir F.Bahçe.. hücum yapan ve kendi oyununu rakibe kabul ettiren bir F.Bahçe.. İlk yarı pozisyon yok. Atak bir oyun yok. Atılan gol ise kontrataktan. Evet, Lens sıra dışı bir pas verdi ve Sow da hakikaten çok iyi bitirdi. Ancak büyük takımları tanımlarken ‘iyi oyunu’ nasıl anlatırız? Topa sahip olan, rakibi yarı sahasına hapseden, pas yapan, pozisyona giren, pres yapan...

KAZANAN HAKLIDIR!

G.BİRLİĞİ’NİN 2. yarı adeta tek kale oynadığı bir maçta kaleci Volkan 4 inanılmaz kurtarış ile takımını ayakta tuttu. 1 tane de çizgiden çıkan top var. 87’ye kadar oyunu kendi yarı sahasında kabul eden F.Bahçe, kontrataktan Fernandao ile 2-0’ı buldu ve 90+1’de yine kontrataktan farkı 3’e çıkardı. Maçı seyredip de F.Bahçe’nin oyununu beğenmek mümkün değil. Ancak futbol böyle bir oyun ve F.Bahçe bu anlayışı ile önemli bir galibiyet daha alıp yukarıdaki rakiplerine yaklaştı. Ne diyelim? Kazanan her zaman haklıdır..