23 Ocak 2017 Pazartesi


SEYİR keyfi bakımından olumsuz ancak taktiksel açıdan iyi bir maç oldu. F.Bahçe yüksek enerji ve motivasyon ile başladı. Çünkü bir beraberlik dahi sarı-lacivertli ekibi yarıştan uzaklaştıracaktı.

BU durum F.Bahçe’yi motive ettiği kadar tedirginlik yarattı ve telaşlı bir oyuna itti. Daha fazla rakip yarı alanda oynamasına rağmen ilk yarıda pozisyon üretemedi sarı-lacivertiler. Yine de ilk 28 dakikadaki istekli oyun verimli olmasa da Ozan’ın golüyle 1-0 öne geçti. Futbolda bu tip goller var. Bazen istediğiniz vuruşu yapamazsınız fakat rakibe çarpıp gol olur. Önemli olan bazı anlarda denemektir.

2. yarıya Başakşehir rakip yarı alanda başladı. F.Bahçe oyunu kendi sahasında kabul etti ve hızlı çıkışlar ile gol aradı. 60’tan sonra F.Bahçe tekrar dengeyi sağladı.

HÜCUMDA ÇOK EKSİKLERDİ

SÜPER Lig’de 26 maçtır yenilmeyen Başakşehir, dün kötü günündeydi ve özelikle de hücum performansı ile hayal kırıklığı yarattı. F.Bahçe 73’te Fernandao’nun penaltısı ile maçı koparma şansı yakaladı ancak son haftaların usta penaltıcısı, Volkan’ı geçemedi ve Başakşehir maçta kaldı. Ancak dünkü oyun ile Başakşehir’in duran top dışında gol atma şansı yoktu.

F.BAHÇE ise sadece dikkatli ve yüksek konsantrasyonla zaman zaman da sert oynayarak bu önemli maçta galip gelmeyi başardı.

2 takım da savunmada disiplinli ve dikkatliydi fakat modern futbolun çok uzağında hücum yaptılar. Topu kenardan getirip kalabalığın içindeki bilinmeze orta yapmak diye bir şey kalmadı üst düzey futbolda. Hiçbir ofansif çeşitlilik, farklı aksiyonlar yok. Kenardan getir ve tabiri caiz ise ceza alanına topu şişir. Avrupa’da en kalitesiz takımlar bile artık böyle hücum yapmıyor.

HAKEM açısından zor bir maç oldu. Çünkü 2 takım oyuncuları da her pozisyonda itiraz edip genelde faüllü oyuna başvurdular. Daha ilk yarıda 6 sarı kart çıkması teknik adamları da erken değişikliklere itti.