15 Temmuz 2017 Cumartesi


G.SARAY, iki yıldır büyük hayal kırıklığı yaratan kadrosunu doğal olarak değiştirmek istiyor. Altıncılık ve dördüncülükle geçen 2 sezonun ardından bu durum çok normal. Özellikle son iki sezondur takım savunmasında ciddi sorunlar yaşayan ve sadece ligde kalesinde 89 gol gören sarı-kırmızılı takım, dinamizmden uzak temposu düşük takımı değiştirmek zorunda. 
 
FAKAT güçlü olduğu, kalitesi tartışılmayacak Podolski, Sneijder, Bruma gibi oyuncular şu anda mevcut kadroda yok. Yani sarı-kırmızılılar zayıf olduğu noktaları güçlendirdi mi? 
Bu tartışılır. Ancak görünen o ki güçlü olduğu ofansif hattı zayıflattı. Bir diğer sorun da orta sahada bana göre G.Saray kalitesinde kesinlikle olmayan Tolga Ciğerci halâ ilk 11’de oynuyor olması. Yanında temposu düşük kaptan Selçuk İnan ile birlikte bu orta sahanın büyük başarılara ulaşmasına imkan yok.
 
ELEŞTİRMEK ACIMASIZLIK OLUR
 
MAICON, çok atlet bir stoper değil. Bir maçlık performansa göre Maicon’u eleştirmek de acımasızlık olur. Ancak 3 yıl öncesine kadar Porto’da Şampiyonlar Ligi seviyesinde üst düzey bir futbol oynarken neden Brezilya Ligi’ne döndü diye irdelemek lazım. 
 
G.SARAY’IN öncelikle zamana ihtiyacı var. Ancak zamandan çok daha önemlisi sağ ve sol bek, en az bir orta saha oyuncusu ve bir de kanat oyuncusuna ihtiyacı olduğu kesin...
 
2-0 üstesinden kolay gelinecek bir skor değil. Ancak rakip takım Uluslararası arenada tecrübeli değil. Tribünler dolarsa ve G.Saray ilk yarım saatte bir gol bulursa rakibini paniğe sevk edip bu turu geçebilir.