17 Mayıs 2018 Perşembe


ATLETICO Madrid’e karşı oynamak çok zor. Takım savunmasını dünyada en iyi yapan takım. Hiç pozisyon hatası yapmıyorlar ve dün de Marsilya’ya 1 pozisyon dışında hiç alan vermediler. Atletico, fizik olarak da teknik olarak da harika bir takım. Duran toplarda da büyük bir güç ve taktiksel olarak rakiplerin zaaflarını çok iyi analiz eden bir teknik adamları var. 
 
ORTA alanda Saul, Koke ve Correa hem topu iyi kullanıyor hem de rakibe çok doğru baskı yapıyor. Hücumda ise stoperlerle boğuşup onları dolaştıran Diego Costa, Griezmann’ın işini kolaylaştırıyor. Süperstar dün 2 gol attı ve Atletico Madrid, umduğundan daha kolay kupaya uzandı. 
 
DİLE KOLAY!
 
DİLE kolay son 8 yılda 5’inci Avrupa finali. Toplamda da 9 kez final oynayan Atletico, neden Avrupa’nın en güçlü ekiplerinden biri olduğunu gösterdi. Sahadaki ilk 11’den 5 tanesi altyapıdan yetişme. (Torres girince 6 oldu) Bu da kulüp modeli ve kültürünün bir ürünü. Her zaman büyük bir disiplin, özveri ve ciddiyet var. 
 
TÜM bunların dışında bu tip finalleri oynama tecrübesi ile de çok daha ağır basan Atletico Madrid, aradaki sıklet farkını fazlasıyla ortaya koydu. Marsilya, bundan fazlasını yapabilir miydi? Açıkçası odaklanmış bir Atletico Madrid’in bileğini bükmek hemen hemen imkansız. 
 
MARSİLYA dün Fransa’da oynamanın enerjisiyle, seyircinin müthiş desteğine rağmen çok zayıf bir görüntü ortaya koydu. Bu kadro ile final oynamaları bile onlar için başarı. Güçlü ve favori olan, hak eden kazandı.