12 Temmuz 2018 Perşembe


İNGİLTERE erken golü buldu ancak 3’lü savunma oynamanın getirdiği temel sorunları maç boyunca yaşadı. 3’lü savunmada rakip topa sahip olup sizin yarı sahanıza yerleştiği zaman çıkmakta zorlanırsınız. Çünkü bu durumda 3’lü savunma 5’liye döner. İngiltere de Hırvatistan karşısında çıkmakta çok zorlandı.
 
HIRVATLAR maç boyunca topa daha fazla sahip olan ve oyunun kontrolünü elinde tutan taraftı. Çünkü İngiltere, dinamik-atletik ve genç bir ekip olmasına rağmen orta alanda bir Modric ve Rakitic klasında ustalara sahip değildi. 
 
‘MODRIC EN İYİSİ’
 
MODRIC, Dünya Kupası’nın en iyi oyun kurucusu. Hatta en iyi oyuncusu. Dün de Modric fark yarattı. Hırvatlar oyun anlamında çok üstündü. Ancak İngilizler fiziksel ve mental olarak çok diri bir ekip ve dün de istedikleri oyunu ortaya koyamasalar da ayakta kalmaya başardılar. Sadece duran toptan gol atan ve koşan-savaşan-basan bir takım görüntüsü  İngiltere’nin eleştirilecek tarafı. Dün de futbola Trippier’ın frikiği dışında futbola güzellik katamadılar.  
 
HIRVATİSTAN baskısını ısrarını ve oyun anlayışını maç boyunca korudu. Futbol oynamayı düşünen, oynayan ve rakip ceza alanına giden taraf Hırvatistan’dı…
 
TEKNİK kapasiteleri daha yüksek idi ve dün maçın başında geriye düşmelerine rağmen hak ettikleri bir galibiyet elde ettiler. İngiltere duran toplar olmasa puan alamadan eve dönecek bir takımdı ve dün de bunun acısını yaşadılar. 
 
NETİCE itibarı ile iyi olan, hak eden, futbol oynayan kazandı.