09 Mart 2015 Pazartesi


SONDAN başlayalım. F.Bahçe haketti. 2. yarının tamamında büyük bir baskı kurdu ve gol için her varyasyonu denedi. İlginçtir, golü G.Saray’ı hapsettiği bölümde değil de hızlı bir çıkış ile buldu. G.Saray’ın kaybetmeye hakkı var ancak bu kadar mahkum oynamaya, pasif kalmaya hakkı yok. 
 
HAMZA Hoca kontrolü tamamen kaybettiği bölümlerde hamle yapmadı. Belki Dzemaili hamlesi can simidi olabilirdi. Bu maç yeniden oynansa Hamza Hoca’nın aynı kadro ile çıkacağına inanmıyorum. 
 
HÜCUMA çıkmakta bu kadar zorlanan G.Saray’ın 3’ü net 4-5 pozisyon bulmasıydı. F.Bahçe ise baskılı oyununu büyük pozisyon zenginliğine dönüştüremedi.
 
MODERN futbolda güçlü takımlar 2 kanat bekini de hücuma çıkarıyor. G.Saray ilk 15 dakika Olcan ve Sabri’yi hazırlık pasları esnasında rakip yarı alana yolladı. Önde baskı yapmak isteyen F.Bahçe ne yapacağını şaşırdı.  
 
ASLINDA bu F.Bahçe’nin en büyük sırrı. Caner ve Gökhan rakip yarı alanın ortasına kadar gidiyor 2-3 kısa pasın ardından F.Bahçe oyunu kanatlara çeviriyor. Rakip kanat hücumcuları da Caner ve Gökhan’ı kovaladıkları için sarı-lacivertliler otomatikman rakip yarı alana yerleşiyor. G.Saray topu kazansa bile rakip yarı alana çıkmakta zorlandı.  
 
LİG YENİDEN BAŞLADI
 
TOPAL  dün de maçın kahramanlarından biri oldu. F.Bahçe’de Emenike haricinde görevini yapmayan oyuncu yoktu. Sarı-lacivertliler büyük efor sarfetti. Volkan çok önemli 3 kurtarışla galibiyette pay sahibi oldu. 
 
G.SARAY’DA ise Chedjou ve Hamit iyi oynadı. Burak, Sneijder ve Umut’u ise sahada göremedik. Hakan Balta’nın yerine giren Koray ise henüz bu seviyenin oyuncusu değil.
 
CENTİLMENCE geçen derbide daha çok isteyen, ihtiyacı olan ve iyi oynayan kazandı. Sezonun bitimine 11 hafta kala da lig yeniden başladı. 
 
HAKEM Cüneyt Çakır ise kariyerine yakışır iyi bir maç yönetti.