23 Şubat 2016 Salı


BEŞİKTAŞ genel anlamda ilk yarılarda sonuç bulmakta zorlanıyor. Kara Kartal dün 10 ila 40. dakika arası 30 dakikalık yoğun bir baskı ile rakibini iplere yaslasa da indirecek yumruğu vuramadı. İbrahim Üzulmez ile sıra dışı bir çıkış yakalayan G.Birliği, geçmişe oranla çok daha disiplinli ve iyi taım savunması yapan dirençli bir ekip görüntüsünde. Buna karşılık Beşiktaş ısrarla kanatları kullanmayı tercih etti ve Olcay, Atiba ve Gomez’in kafa vuruşlarıyla pozisyonlar buldu. Merkezden duvar paslarıyla ile gerçekleşen tek klasik Beşiktaş hücumu ise 34’te Olcay’ın cılız plasesi ile sonuçlandı. 
 
2. yarıya pres ile başlayan Beşiktaş, tüm ofansif aksiyonlara rağmen rakibini çözemeyince Şenol Güneş, Cenk’i oyuna aldı. Cenk golü atmasa da Sosa’ya verdiği mükemmel pas ile kilidi açan isim oldu. Gomez’in golünden sonra moral ve güven kazanan Beşiktaş, iştahla G.Birliği’nin üzerine gitmeye devam etti. Ancak tam tempoyu düşürdüğü sırada G.Birliği’nin Uğur Çiftçi ile direkten dönen şutu geldi. 
 
QUARESMA maç boyu çok etkili ve arayışçı bir oyun sergiledi. Beşiktaş’ı rakip ceza alanına kısa yoldan taşıyan isimdi. Atiba yine kendi standartında kusursuza yakındı. Beşiktaş’ın eksileri ise duran topları etkili kullanamaması ve zaman zaman telaşlı oynayıp çok pas hatası yapmasıydı. İsmail ve Oğuzhan’ın çalışkanlıklarına laf yok fakat ikisi de kalitelerinin altında top kaybı yaptı. Özellikle Oğuzhan, Mersin’den sonra dün de klasının altındaydı. 
 
BİRLİKTE gerçek anlamda ilk kez oynayan Marcelo-Alexis ikilisini çok beğendim. 2 stoper de hem yerden hem de havadan yerinde müdahalelerde bulunurken pozisyon hatası yapmadılar. Topu oyuna isabetli ve akılcı soktular. 
 
PANİK VE TELAŞ YAKIŞMIYOR
 
BEŞİKTAŞ ligin en iyi futbol oynayan takımı ve kadrosu oldukça deneyimli. Hem Mersin hem de dünkü maçlarda yaşanan panik çok anlamsız ve yersiz. Son 15 dakikalık oyun ve telaş Beşiktaş’a yakışmadı. 
 
G.BİRLİĞİ’NDE ise Hopf ve Selçuk üst düzey bir performans ortaya koydu.