14 Nisan 2016 Perşembe


G.SARAY saha içi organizasyonu ve takım savunması konusunda o kadar arızalı bir takım ki sadece istemekle, yüksek konsantrasyon ile bunu 1 maçta tamir etmesi olanaksızdı. Nitekim F.Bahçe maça önde baskı 
ile ve gol pozisyonları ile başladı. Savunma arkasına atılan 2 top ile dengesiz yakalanan sarı-kırmızılı savunma RvP ve Nani’ye daha maçın başında gol şansları verdi. 
 
KENDİ yarı alanından pas ile çıkmakta zorlanan G.Saray, uzun topları kovalayacak bir santrforu olmadığı için de derbide olumsuz görüntüler verdi. Oyunun devamında Volkan Şen ve Van Persie ile fırsatları kaçıran F.Bahçe’de önde yapılan baskının dozajı dakikalar geçip azalınca 
G.Saray bir nebze olsun oyunda dengeyi kurdu ve biraz top tutabilmeye başladı.
 
2. yarıda daha düşük tempoda oynanan maçta bir Ryan Donk faciası izledik. Top rakipte iken hiçbir varlık göstermeyen Hollandalı futbolcu, ayağındaki topların hepsini rakip oyunculara atarak bir rekora imza attı. G.Saray teknik direktörü Riekerink ise bu ultra yetersiz  performansa seyirci kalmaya devam etti.
 
POLDI HAYALET GİBİ
 
SARI-kırmızılı ekipte Selçuk, Semih, Hakan  ve Denayer takımı ayakta tutan isimler oldular. F.Bahçe’nin yavaş oyunu G.Saray’ın yetersizliği karşısında etkili olmaktan uzak kaldı. Pereira, Fernandao ve Diego’yu oyuna sürerek vites yükseltmek istedi. G.Saray’da Donk dışında Podolski de hayalet gibiydi. Halbuki bir Umut ve Bilal hamlesi G.Saray’ın düşük olan enerjisini arttırabilirdi.
 
ASLINDA 2. yarıda G.Saray, F.Bahçe’ye o kadar çok alan ve zaman bıraktı ki sarı-lacivertliler bu zaafiyeti kullanacak hızdan ve beceriden yoksundu. 90+1’de Fernandao’nun kaçırdığı gol F.Bahçe için bir hayat öpücüğü getirebilirdi.
 
DÜN geceki derbi bir bakıma sezonun aynası oldu. 2 takım da oyun olarak Beşiktaş’ın fersah fersah gerisinde. F.Bahçe, bu kadar yetersiz bir G.Saray karşısında 2 maçta da kazanamıyorsa “neden şampiyon olamıyorum?” dememeli.