Güntekin Onay 2-0'a kadar muhteşem Kartal
11 Eylül 2016 Pazar


İlk 30 dakikadaki Beşiktaş yeni, oyun ve iştah ise aynıydı. Öyle  ki geçen sezon bu takımı şampiyonluğa taşıyan Atiba-Oğuzhan, Sosa ve Gomez'in olmadığı bir takımın yepyeni isimler ile sahaya çıkıp özellikle ilk 30 dakika bu kadar etkili bir futbol ortaya koymasını hiç kimse tahmin edemezdi. 
 
KARABÜK'E yoğun ve nitelikli baskı yapan Beşiktaş rakibine nefes aldırmadı. G.Gönül ve Caner ile bu bölümde kanatları etkili kullanan Kartal, Cenk ile pozisyon ve golü de buldu. Ancak bu heyecan veren oyun 2-0'dan sonra etkisini yitirdi. 
 
NİTEKİM maçı 2-1'e getiren Karabük karsısında Cenk Tosun ile 3-1'e yaklaşsa da Beşiktaş, kalesinde tehlikeler yaşadı. Bu durum karşısında tepkisiz kalmayan Şenol Güneş, Oğuzhan ve Adriano'yu oyuna sokarak hamle yaptı. Fakat Kartal'ın ritmi geri gelmedi. 
 
BEŞİKTAŞ'TA Tolgay istekli görünse de merkez orta alan oyuncusu olarak ayağında çok fazla top tutuyor. Top kayıplarını azaltmalı ve daha hızlı oynamalı. Ancak yine de maça damga vuranlardandı.
 
MAESTRO GÖKHAN İNLER
 
TOSIC zaman zaman aksadı. Dün en çok Gökhan İnler'i beğendim. Bir maestro gibi oynadı ve rakibe iyi baskı yaptı. Caner ofansif olarak iyi işler yapsa da fiziksel olarak devamlılığını arttırmalı. Fabri de kendinden emin bir görüntü ortaya koydu. Talisca ise Ömer'e asisti dışında verimsizdi. 
 
DÜNKÜ oyunda karşılaşmanın büyük bölümünde yaşanan bocalamanın nedeni bir çok oyuncunun yeni olması kadar Kardemir Karabük'ün diri bir ekip olmasından kaynaklandı. 
 
OYUNUN büyük bölümünde zorlansa da Beşiktaş evinde yine gollü kazandı. Görünen o ki Anadolu takımları karşısında bu tip gollü galibiyetler gelecek.