12 Eylül 2016 Pazartesi


F.BAHÇE gibi ilk 2 maçta 5 puan kaybeden büyük  bir takımın evinde favori olduğu, kazanmak zorunda çıktığı bir maça nasıl başlamasını beklersiniz? Müthiş bir baskıyla. Ancak beklenti ve plan böyle olmasına rağmen ilk yarıda rakip kaleyi bulan tek bir şut vardı F.Bahçe hesabına. İlk 45 dakika kendi sol kanadından 3 kez Volkan Şen ile rakip ceza sahasına top taşıyan F.Bahçe, Batalla’nın attığı golle 1-0 yenik duruma düşünce bu kez de daha telaşlı bir oyun ortaya koymaya başladı.

2. yarıda Advocaat, adeta top kaybı yarışı içinde olan Alper veya Ozan’dan birini tercih edip Van Persie’yi oyuna sokacaktı ve tercihini Alper Potuk’tan yana kullandı.

İKİNCİ yarının hemen hemen tamamını rakip yarı alanda geçiren F.Bahçe’de gecenin yıldızı Volkan Şen 1 kez direği 1 kez de mucize eseri gol çizgisindeki Aziz’i geçemedi. Sarı-lacivertlilerin bu kadar baskılı olması Bursaspor’un yetersizliği kadar F.Bahçe’nin skora ve gole ihtiyacından kaynaklanan bir durumdu.

14 AYDIR HAZIR DEĞİL

SÜPER Lig’in 2. haftasında Medipol Başakşehir karşısında büyük  bir hezimetten kurtulan Bursaspor ise dün akşam Kadıköy’de yine hiç bir oyun planı olmayan ve sadece direnmeye çalışan bir takım görüntüsündeydi.

ÖZELLİKLE son 20 dakika 5 forvetli şuurunu kaybetmiş F.Bahçe karşısında dahi rakibin zaaflarından faydalanacak bir gücü yoktu konuk takım Bursa’nın.. F.Bahçe’de ise Robin van Persie 14 aydır nedense hazır değil. Moussa Sow ise gittiği günün çok uzağında. Sadece ofsayta düştü o kadar. Lens ise istekli ancak etkisizdi. Bursaspor kalecisi Harun ve F.Bahçe’li Volkan Şen maçın 2 yıldızı oldular.